FIE erikonto

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

FIE erikonto

18 Jaan 2017, 09:29

Tulumaksuseaduse § 36 lg 7 uus sõnastus kehtib alates 01.01.2015. Täiendatud on teksti "... ning selles osas erikonto kahanemist ettevõtlustulule ei liideta". Seaduse muutmise Seletuskirjas on kirjas, et "§ 36 lg 7 muudetakse, et kõrvaldada praegu füüsilisest isikust ettevõtja erikonto arvestuse osas kehtivad põhjendamatud piirangud. Erikonto on pangakonto, mida kasutades on äriregistrisse kantud füüsilisest isikust ettevõtjal võimalik oma ettevõtlustulu maksustamist edasi lükata tulu ettevõtlusest väljaviimise ajani."
Minu küsimus on: kas see sõnastus kehtib erikontole alates 01.01.2015.a. kantud summade kohta või ka varasematele kandmistele. Mina avasin konto 2005.a. 2008.a. oli erikonto kasv suurem kui ettevõtluse kasum. Vastavalt § 36 lg.7-le maksustasin FIDEK-l erikonto kasvu, millele soodustus ei laienenud. See nn maksustatud erikonto kasv on siiani erikontol. Nüüd tahaksin kontot lõpetada ja selles osas erikonto kahanemist ettevõtlustulule mitte liita. EMTA väidab, et kuna mina konto kasvule see ei laiene ja kuulub topeltmaksustamisele. Kas tõesti?

Re: FIE erikonto

19 Jaan 2017, 19:50

Seadusesse tehtud muudatus kehtib alates muudatuse jõustumisest. Eesti Vabariigi Põhiseaduse § 108 sätestab, et seadus jõustub kümnendal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist, kui seaduses eneses ei sätestata teist tähtaega. Seaduses peab olema eraldi märgitud, kui sellel on tagasiulatuv jõud. Kui sellist erisust märgitud ei ole, siis on seadus kohustuslik täitmiseks alates seaduse jõustumisest. Teie juhtumi puhul on tegemist seaduse muudatuse tõlgendamisega ametniku poolt. Teil tuleks esitada kirjalikult avaldus ja taotleda põhistatud vastust. Juhul, kui Te leiate, et Maksu-ja Tolliamet rikub Teie õigusi, on Teil võimalus vaidlustada Maksu-ja Tolliameti seisukoht halduskohtus.



Vastas Vambola Olli.

Vasta