KÜ juhatuse liikmest tagasiastumine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KÜ juhatuse liikmest tagasiastumine

19 Jaan 2017, 09:42

Tere,
Olen ühe KÜ juhatuse liige, kuid ei ela selles majas juba üle aasta. 2016.a. novembri lõpus kirjutasin ma maja teenindavale haldusfirmale avalduse, et soovin KÜ juhatuse liikmest tagasi astuda, kuid reaktsiooni ei ole. Vaatasin täna äriregistris, olen siiani KÜ juhatuse liige. Tean, et Mittetulundusühenduse seaduse § 28 lg 1 alusel ilma minu nõusolekuta ei tohi ma sunniviisil olema KÜ juhatuse liige, kuid selleks peab kokku kutsuma üldkoosolek ja valida keegi teine. Kuhu ma pean edasi pöörduma, et juhatuse liikmest tagasi astuda?

Re: KÜ juhatuse liikmest tagasiastumine

23 Jaan 2017, 22:42

Mittetulundusühingute seadus § 28 (31) Juhatuse liige võib juhatusest tagasi astuda sõltumata põhjusest, teatades sellest enda määranud organile. Juhatuse liikmega sõlmitud lepingust tulenevad õigused ja kohustused lõpevad vastavalt lepingule. Juhatuse liikme lepingu ülesütlemisele kohaldatakse võlaõigusseaduses käsunduslepingu ülesütlemise kohta sätestatut. Eelmist lauset kohaldatakse ka juhatuse liikme tagasikutsumisele.
https://www.riigiteataja.ee/akt/13230363
RT I 2009, 51, 349 - jõust. 15.11.2009]

(32) Kui juhatuse liikme kohta registrisse tehtud kanne muutub juhatuse liikme tagasikutsumise või tagasiastumise tõttu ebaõigeks, kohaldatakse käesoleva seaduse §-s 82 sätestatut.

Maja teenindav haldusfirma ei ole Teid korteriühistu juhatusse valinud, seda on teinud korteriühistu üldkoosolek. Seega tuleb Teil üldkoosolek kokku kutsuda ja esitada oma tagasiastumise avaldus üldkoosolekule.



Vastas Jana Kitter.

Vasta