Kriminaalasi

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kriminaalasi

23 Jaan 2017, 19:07

Küsimus siis selline, et kas kokkuleppe menetlust on kuidagi võimalik muuta.

Sai ennast kokkuleppes ühes asjas süüdi tunnistatud, mida pole teinud.

See episood on tehtud see aeg kui viibisin vanglas.

Süüdistus seisneb selles, et ma olevat teise isiku andmeid kasutades rentinud auto ja kasutanud seda. Ehk siis vanglas viibimise aeg.

Re: Kriminaalasi

24 Jaan 2017, 15:47

Kokkuleppemenetluse kohaldamise üheks eelduseks on prokuratuuri ja kahtlustatava või süüdistatava ning tema kaitsja jõudmine kokkuleppele kuriteo kvalifikatsioonis ja karistuse liigis ning määras (kuriteoga kahju tekitamisel ka selle kahju laadis ja suuruses). KrMS § 245 lg 4 kohaselt on kokkulepe sõlmitud alles siis, kui sellele on alla kirjutanud nii prokurör, süüdistatav kui tema kaitsja.

Teil on võimalik esitada avaldus elukohajärgsesse Maakohtusse.


Vastas Jana Kitter.

Re: Kriminaalasi

24 Jaan 2017, 19:49

Unustasin kirjutada, et kohtuotsus on jõustunud ja karistuski kantud.

Mind huvitab just see, et kuidas uurija, prokurörid ja kohus ei pannud seda tähele, et ma ei saanud seda kuidagi teha.
Asi oli veel kahes prokuratuuris.

Re: Kriminaalasi

26 Jaan 2017, 16:43

Nõuate vastuseid, miks uurija, prokurörid ja kohus ei pannud tähele, et ei saanud kuritegu kinnipidamisasutusest sooritada? Vastaja küsimus on, kus on Teie oma vastutus, et annate teadvalt õigusorganitele valesid ütlusi ja võtate süü omaks kokkuleppe menetluses, kui viibisite samal ajal kinnipidamisasutuses ja Teile oli teada, et Teie selles vastutada? Vastajal ei ole võimalik Teie küsimusele vastata.



Vastas Jana Kitter.

Re: Kriminaalasi

26 Jaan 2017, 20:03

Uurimisel ma ennast selles süüdi ei tunnistanud.
Tunnistasin ennast alles kokkuleppel süüdi, kuna lubti väiksemat karistust.

Vasta