Liisingu auto väljaostmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Liisingu auto väljaostmine

06 Veebr 2017, 11:39

Tere,
liisingusse sai võetud auto. Avaldasin jaanuari kuu alguses soovi autot välja osta liisingust. 4ndal jaanuaril öeldi summa mis tuleb tasuda, selle tasusin ma 13 jaanuar. Lepingus oli kirjas et liisinguandjal on õigus nõuda auto jäägile juurde veel 3 kuu intressid, need ma tasusin ka ära. Auto sai välja ostetud 13jaanuar siis 16jaanuaril tuli liisingu andja poolt kõne et teil on veel ühe kuu intress maksmata kuna keegi oli apsaka kuskil teinud. Kuigi tegelikult maksin kõik 3 kuu intressid ära. Mulle vastati et ma pean tasuma ühe intressi juurde kuigi see intress on jaanuari liisingu kuumakse oma. Kuumakse koosneb ju põhiosast ja intressist. Sellest siis ka küsimus nüüd; kas ma pean tasuma ka selle intressi mis tegelikult kuulub kuumakse sisse, siis ma maksan ju 4 kuu intressid, lepingus kirjas 3 kuu intressid?
Loodan et saate aru mida mõtlen.

Re: Liisingu auto väljaostmine

07 Veebr 2017, 21:01

Võlaõigusseaduse (VÕS) § 8 kohaselt on leping tehing kahe või enama isiku (lepingupooled) vahel, millega lepingupool kohustub või lepingupooled kohustuvad midagi tegema või tegemata jätma. Leping on lepingupooltele täitmiseks kohustuslik. VÕS § 13 sätestab, et lepingut võib muuta või lepingu võib lõpetada lepingupoolte kokkuleppel või lepingus või seadusega ettenähtud muul alusel. Seega on liisingfirmal kohustus täita Teiega sõlmitud lepingut. Lisaks täiendavalt ühe kuu intressi nõudmine on ebaseaduslik. Teil tuleks liisingfirmaga läbi rääkida ja nõuda selgitust firmapoolse lepingu täitmise kohta, et nad selgitaks, mis alusel nõutakse Teilt täiendavalt intressi tasumist. Teie kirja põhjal võib teha järelduse, et Teie olete oma lepingust tulenevad kohustused täitnud.


Vastas Vambola Olli.

Vasta