Eraisik on mulle võlgu, lepingut pole

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Eraisik on mulle võlgu, lepingut pole

04 Mär 2017, 11:47

Mulle on võlgu üks eraisik, kellele on tehtud ülekanne, selgituseks "laen". Lepinut pole, kuna oli tegemist elukaaslasega. On meilikiri temalt, kus kirjutab summa ja maksegraafiku. Siiani midagi maksnud pole. Võlg on võetud 2016a juulis ja summa 2000 EURi. Praeguseid kirju ignoreerib, telefoninumbri vahetas ära. Teada on tema töökoht. Kas on võimalik asi anda kohtusse ja milliseid tõendeid või andmeid selleks vaja on?

Re: Eraisik on mulle võlgu, lepingut pole

06 Mär 2017, 20:56

Kui Teil on olemas meili kiri summa ja maksegraafikuga, milles võlgnik ise kohustub maksegraafiku kohaselt tasuma, siis see on väga oluline tõend kohtus, sest võlgnik on nõustunud, et on raha saanud. Peate jälgima, milline oli selle graafiku järgi laenu viimase osamakse tasumise aeg, sest alles siis muutub laen ehk võlgnevus täies ulatuses sissenõutavaks. Kui olete isikule andnud laenu tehes seda panga ülekandega, siis ka see on tõend, kui sularahas, siis tuleks kohtule esitada pangakonto väljavõte, et olete sellise summa sularahas välja võtnud.


Vastas Jana Kitter.

Vasta