Liiklustrahv Itaaliast.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Liiklustrahv Itaaliast.

07 Mär 2017, 23:12

Tervist.

Juulis 2016 käisime autoga Euroopas, sh ka Itaalias. Märtsis 2017 tuli tähitudkirjana trahvi nõue itaaliast, Veneetsiast. Inglise keeles. Sealt siis suutsin välja lugeda , et kiiruskaamera on fikseerinud minu auto kiiruse ületamine 6 km /h. Kaamera eksimus on 5 km, seega trahvi nõue on 1 km /h eest. Dokument on koostatud 9 .02 2017 ja seal on kirjas , et makstes 5 päeva jooksul trahvi siis on summa 28,70+16,80 kirja saatmise eest. Kui maksan 60 päeva jooksul siis on juba 41 +16,8 ja kui hiljem siis juba 101€ Kätte sain dokumendi märtsi alguses.

Natuke selle trahvi peale mõeldes tekkisid mõned küsimused, kuigi auto number on õige ja ka suure tõenäosusega me sellel tänaval sõitsime siis ikkagi tekkisid mõned küsimused. Seda paberit ennast vaadates ei tundu küll olevat tegu usaldusväärse riigiasutuse dokumendiga, kuna puudub nii pitsat kui ka oroginaal allkiri. Ka Nii öelda politseivapp oleks nagu peale prinditud ja ka kirjas olevad e-maili aadressid ei sisalda kuskilt otsast viidet politseile. Ka äratab kahtlust lause, et kiiruskaamera pilti ennast näeb nende kontoris lahtioleku aegadel! Ka jääb mulle arusaamatuks mis moodi ja kas saan ka kuidagi seda trahvi vaidlustada vms.
Ühesõnaga on tekkinud suured kahtlused kas see kiri ikka tuli sealt kust see väidetavalt tuli. Kas on ka reguleeritud kuidagi Euroopaliidus esitatavate liiklustrahvide aeg ? ca 8 kuud tundub natuke pikk aeg tänapäeval. Kuidas ja mis asutustest saan uurida kas selline trahv ikka on mulle määratud ? Eesti Politseist küsides ei osanud nemad selle kohta midagi öelda, peale selle et trahvid tuleb ära maksta, mis muidugi on õige. Kas selliste trahvide esitamiseks ja sissenõudmiseks on mingid regulatsioonid?

Ühesõnaga olen saanud 1 lk mõlemalt poolt täis kirjutatud ingliskeelse kirja kus väidetavalt olen rikkkunud itaalia liikuseeskirju ja milles nüüd nõutakse trahvi maksmist. Kuhu peaksin pöörduma, et selle kirja sisule kinnitust saada ?

Loodan , et suudate mulle nõu anda.

Re: Liiklustrahv Itaaliast.

08 Mär 2017, 12:47

Vaatamata Euroopa Liidule on riigid ikkagi iseseisvad ja igal riigil on erinevad karistusseadustikud ning menetlusnormid süütegude menetlemiseks. Eesti ametivõimud ei oma õigust sekkuda teises riigis toime pandud süüteo menetlemisse. Teil tuleks endal pöörduda kirjaga Itaalias asutuse poole kust on Teile trahvinõue saadetud. Ilmselt on tegemist Itaalia kohtutäituriga. Teile läkitatud kiri võib olla koopia ja seetõttu ei ole tegemist originaalallkirjaga või on allkiri dokumendi blanketil seetõttu, et on tegu eeltäidetud blanketiga, kus täidetakse ainult lüngad. Asjaolude selgitamiseks ning rikkumise vaidlustamiseks tuleb Teil pöörduda Itaalia vastava paikkonna politseiasutusse.


Vastas Vambola Olli.

Vasta