Liiklustrahv

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Liiklustrahv

10 Mär 2017, 07:03

Tere,

Minul on selline küsimus, et ületasin lubatud sõidukiirust 90km alas. Politsei pidas mu kinni ja sõidukiirus oli radari andmetel 123km tunnis. Kuna politsei radari eksimus võib olla +/-8km tunnis, nii loeti lõplikuks sõidukiiruse ületuseks (mitte vähem, kui 25km). Olin selle kiiruseületuse ja trahvi otsusega nõus. Mulle määrati trahv 180 eurot, mille olen ka tänaseks ära tasunud.
Täna sain aga teada, et antud kiiruseületuse eest (kiiruseületus kuni 25 km) on maksimaalne trahvimäär 120 eurot? Minule aga määratud karistus on 180 eurot (selline trahvimäär on siis, kui kiiruseületus algab 26km). Siinkohal ka minu küsimus, kas mulle on tehtud liiga ja mida peaksin tegema edasi?
Kuna tänaseks on trahv tasutud,siis kas peaksin asja kaebama edasi (tegemist on kiirmenetluse otsusega ja aega kaevata asja edasi 15 päeva).

Lisan juurde, et kehtivaid rikkumisi mul ka ei ole, et politsei võiks mulle suurema trahvi määrata.

Tänan Teid, kui leiate aega vastata.

Lugupidamisega,
Marek.

Re: Liiklustrahv

13 Mär 2017, 07:48

Te võite väärteomenetluses määratud karistuse vaidlustada, kuid väärteomenetleja ei ole eksinud Teile karistuse määramisel. Karistusseadustiku § 47 lg 1 sätestab, et kohus või kohtuväline menetleja võib väärteo eest kohaldada rahatrahvi kolm kuni kolmsada trahviühikut. Trahviühik on rahatrahvi baassumma, mille suurus on 4 eurot. Liiklusseaduse § 227 lg 2 sätestab aga, et mootorsõidukijuhi poolt lubatud suurima sõidukiiruse ületamise eest 21–40 kilomeetrit tunnis karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega kuni kuue kuuni. Kuna Teie kiirus mõõtmisel oli 123 km/h ja sellest lahutati 8 km/h, siis jääb ikkagi, et Te ületasite lubatud suurimat kiirust 25 km/h. Maksimaalselt oleks Teid võidud karistada rahatrahviga 100 trahviühikut so 400 eurot. Teile karistuseks määratud rahatrahv 180 eurot on alla keskmise määra.


Vastas Vambola Olli.

Vasta