Pangalaen

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pangalaen

13 Mär 2017, 07:49

Mul selline küsimus, mul on maja ostetud panga laenuga ja on lisatagatiseks isa maja krediidipank on pantida aga küsimus on selles mul on tekkinud võlg teise asutuse ees ja see kui annab mind inkassose kas see ohustab siis krediidipank tagatist ma muidugi üritan likvideerida oma võlgu tahangi teada kas teise asutuse võla tõttu võib ilma jääda mõlemast majast ja see ka mul on kaks last alla viie aastase

Re: Pangalaen

13 Mär 2017, 07:50

Asjaolu, et Teil on kaks alaealist last, ei oma antud juhul tähtsust. Ilmselt on nii Teie maja kui ka isa maja koormatud hüpoteegiga Krediidipanga kasuks. Hüpoteek on kinnisasja pant, mida seatakse enamasti kinnisasja omaniku poolt võetava laenu tagamiseks. Kinnisasjale seatud hüpoteek annab laenuandjale piisava tagatise juhuks, kui laenu ei suudeta tagasi maksta. Isikul, kelle kasuks on hüpoteek seatud (hüpoteegipidajal), on õigus hüpoteegiga tagatud nõude rahuldamisele panditud kinnisasja arvel. See tähendab, et juhul, kui võlga ei suudeta tasuda, tekib hüpoteegipidajal õigus nõuda kinnisasja müümist kohtutäituri kaudu, ilma et ta peaks eelnevalt kohtusse pöörduma. Seega peate Te suutma esmalt täita oma laenulepingust tulenevad kohustused panga ees.
Inkassofirmasse pöördumine ei anna Teie võlausaldajale eelist panga ees. Võlausaldaja on ilmselt loovutanud oma nõude inkassofirmale. Inkassofirma näol on tegemist võlgade sissenõudmisele spetsialiseerunud firmaga. Selleks, et saavutada oma nõude sundtäitmine peaks inkassofirma esmalt pöörduma kohtusse, et siis kohtutäitur asuks kohtuotsuse alusel täitma Teie vastu suunatud nõuet.
Kinnisasjale võib seada mitu hüpoteeki, mis saavad kinnistusraamatusse kandmisel järjekohad. Järgneval järjekohal hüpoteegiga tagatud nõue rahuldatakse pärast eelneva järjekoha nõude rahuldamist. See tähendab, et kui panga kasuks seatud hüpoteek on kinnistusraamatus esimesel järjekohal, siis esmalt täidetakse kinnisvara müügi korral panga nõue ja kui vara müügist jääb veel raha üle, siis täidetakse teiste võlausaldajate nõuded.


Vastas Vambola Olli.

Vasta