Ajateenistuse küsimus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ajateenistuse küsimus

03 Apr 2017, 16:14

Tere

Olen käinud KRA ajateenistuse arstlikus komisjonis 2 korda.
Esimene kord läksin ning printisin oma digiloost välja, et olen käinud neuroloogi juures auraga migreeniga ning perearst kirjutas nende poolt antavale paberile, et mul on peavalud ca 10 aastat juba olnud, kuna olen tema juures varem kurtmas käinud seda.

Siis pandi mind ajateenistusse kirja, üteldi et kui ma tahan siis muretseksin töö juurest paberi, kus on kirjas, et olen puudunud reaalselt migreeni tõttu ning neuroloogi originaal paberid korduskomisjoni jaoks. Tegin seda ning sain uue komisjoni aja.

Käisin komisjonis ära ning üteldi, et peaksin emos fikseerima, et mul on migreen ning tagasi tulema.
Läksin emo paberitega ning lisaks uue neuroloogi paberiga uut aega saama ning üteldi, et mul on vaja neuroloogi hinnangut mu tervise seisundi kohta ning ei pandud mind komisjoni järjekorda.
Mainin et mul auraga migreen 1-3x kuus ning ravimid, mis neuroloog on kirjutanud pole aidanud. Neuroloog ütles, et tema juurde pole mõtet minna eriti, kuna olen ravimid kõik ära proovinud, mida Ta kirjutada on osanud mulle ning et mul ei jää eriti muud üle kui samamoodi see ära põdeda nagu ma eelnevalt terve elu teinud olen lisas ka, et ma järgmine võiksin emosse minna kui hoog on. Seega ma nüüd 3x emos käinud ja paberid sealt samamoodi saanud. Migreeni aitab mul üle elada vaid kui ma otsejoones koju magama lähen ning hullema hoo maha magan. Peale seda valutab pea veel järgmine päev ka.
Kuidas ma peaksin käituma, kui ma umbes 1-3x kuus olen praktiliselt voodihaige? Lisaks aura ajal hakkab silme eest virvendama ning nägemisvõime muutub väga halvaks.
Kui kaua ma pean neile tõestama, et mul migreen on ning mida ma edasi peaksin tegema?
Kui ma lähen neuroloogi hinnanguga kui ka eelnevate paberitega komisjoni ning nad hindavad mind jälle kõlbulikuks, mida ma siis peaksin tegema?

Re: Ajateenistuse küsimus

06 Apr 2017, 10:18

Kaitseväeteenistuse seaduse § 31 sätestab, et kaitseväekohustuslase ja kaitseväekohustust võtta sooviva isiku terviseseisundi hindamisel teeb arstlik komisjon ühe järgmistest otsustest:
1) vastab kaitseväeteenistuskohustuslase või tegevväelase tervisenõuetele;
2) ajutiselt ei vasta kaitseväeteenistuskohustuslase tervisenõuetele;
3) ei vasta kaitseväeteenistuskohustuslase või tegevväelase tervisenõuetele.
Arstliku komisjoni otsus kaitseväeteenistuskohustuslase terviseseisundi vastavuse kohta tervisenõuetele kehtib kuni uue otsuse tegemiseni.
Arstliku komisjoni otsus tegevväelase ja tegevteenistusse asuda sooviva isiku terviseseisundi kohta kehtib kolm aastat, kui otsuses ei ole ette nähtud lühemat tähtaega. Käesoleva paragrahvi lõike 1 punktis 3 nimetatud otsus kehtib kuni uue otsuse tegemiseni.
Tegevväelase tegevteenistusest vabastamisel kehtib tegevväelase suhtes tehtud viimane Kaitseväe arstliku komisjoni otsus kuni uue otsuse tegemiseni.
Kutsealuse, asendusteenistuja, reservis oleva isiku ja kaitseväekohustust võtta sooviva isiku, kellel on tuvastatud püsiv töövõimetus vähemalt 40 protsendi ulatuses, osaline või puuduv töövõime või puue, terviseseisundit võib arstlik komisjon hinnata kutsealuse, asendusteenistuja, reservis oleva isiku ja kaitseväekohustust võtta sooviva isiku juuresolekuta.
Kaitseväeteenistuskohustuslase ja tegevväelase teenistusülesande täitmise tervisenõuded kehtestab Vagariigi Valitsus ja kui Te vastate nendele nõuetele, siis kutsutakse Teid ajateenistusse.


Vastas Vambola Olli.

Vasta