Internetis tehtud artikkel

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Internetis tehtud artikkel

05 Apr 2017, 07:42

Tere


Minul küsimus selle kohta, kui minust on tehtud 2011 a artikkel, millel ma soovisin ise osaleda, kuid tänaseks päevaks olen aru saanud see segab minu tööelu.
Leian ,et see artikkel ei ole enam viisakas sellises vanuses ja tööandjad, kes mind värbavad näevad esimese asjana seda googeldades mu nime.
Mis õigused mul on ? Arvestades seda, et olen seal soovinud ise osaleda, kuid enam ma seda ei soovi? Teiseks toob antud artikkel välja ebameeldivaid küsimusi minu eraelu kohta, millele ma tolkorral vastasin, kuid ma ei soovi et need enam seal oleks.
Kui palusin Buduaaril see artikkel maha võtta sain hoopis mõnitava ja ülbeltoonil kirja ja seetõttu ei soovi ma seda asja nii jätta.

Tervitades

Re: Internetis tehtud artikkel

07 Apr 2017, 17:59

Isikuandmete kaitse seaduse § 10 lg 1 kohaselt on isikuandmete töötlemine lubatud üksnes andmesubjekti nõusolekul. Te olete ise andnud nõusoleku oma isikuandmete kasutamiseks teatud artikli kirjutamisel. Seega ei ole Teie õigusi rikutud. Kui Te leiate nüüd, et Teile on tekitatud kahju, siis on Teil õigus nõuda kahju hüvitamist. Tegemist on naiste veebikeskkonnaga, kus lahatakse erinevaid teemasid. Kui veebikeskkonna administraator ei nõustunud Teid kahjustava artikli veebikeskkonnast kõrvaldamisega, siis on Teil õigus pöörduda kohtusse vastava nõudega. Võite kaaluda ka mittevaralise kahjunõude esitamist.


Vastas Vambola Olli.

Vasta