Seadusemuudatus, tubakaseadus.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Seadusemuudatus, tubakaseadus.

18 Dets 2017, 15:52

17.11.2016 mõisteti mind Tartu maakohtu otsusega süüdi KarS§ 376 lg.1 alusel ning karistati tingimisi vangistusega 2 aastat ja 6 kuud, mida ei pöörata täitmisele, kui ma kolme aasta jooksul ei pane toime uut kuritegu – katseajal pole määratud kontrollnõudeid.
Süüdistuse sisu oli kokkuvõtvalt huuletubaka ebaseaduslik käitlemine suures koguses - §6 lg2.
Uuest aastast, so 01.01.2018 jõustub uus tubakaseadus, mille järgi enam kogus, mille eest mind karistati, suur kogus ei ole – jõustuva seaduse järgi on suur kogus 15kg, kuid minu kogus oli 6.4kg.
Kas sellel seadusel on tagasiulatuvalt mõju minu juhtumi puhul, mille alusel saaks selle teo ümber kvalifitseerida väärteoks?

Mainimist määrib veel fakt, et seadusemuudatus tuleb tänu olukorrale, kus praegu kehtivas seaduses oli suur koguses määratletud nii koguseliselt (ehk siis kuni kolmekümnekordselt) kui ka kaalu järgi (ehk siis alates 15kg), mistõttu saab seda tõlgendada kaheti.

Re: Seadusemuudatus, tubakaseadus.

31 Dets 2017, 18:47

Tere,

Karistusseadustiku § 5 lg 1 kohaselt mõistetakse karistus teo toimepanemise ajal kehtinud seaduse järgi. Siiski lg 2 kohaselt on seadusel, mis välistab teo karistatavuse, kergendab karistust või muul viisil leevendab isiku olukorda, tagasiulatuv jõud. Eeltoodust tulenevalt võib olla mõistlik taotleda asja ümbervaatamist. Konkreetsete asjaolude hindamiseks soovitan siiski pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta