Üliõpilase toimetulekutoetus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Üliõpilase toimetulekutoetus

09 Mär 2018, 15:47

Tere!

Tekkis arusaamatus seoses toimetulekutoetusega saamisega.

Sotsiaalministeeriumi kodulehel on kirjas:
"Kuni 24-aastast õpilast ja üliõpilast, kelle rahvastikuregistrisse kantud elukoha aadressiandmed ei lange kokku perekonnaliikmete (vanemate) elukoha aadressiandmetega, perekonnaliikmete hulka ei loeta, kuid tal on õigus saada toimetulekutoetust oma rahvastikuregistrijärgse elukoha valla- või linnavalitsusest, kui tema perekonnale määrati toimetulekutoetus eelmisel või jooksval kuul."

Meie valla sotsiaaltöötaja väitis, et eraldi aadressil elav üliõpilane on õigustatud toetust saama pärast seda, kui tema perekond on kuulunud eelnenud kahe kuu jooksul toetusesaajate nimekirja. Ma ise kahe kuu nõuet ühestki seadusest välja ei lugenud. Sooviksin selgitust: kas ma võin hakata toetust saada samast kuust, kui seda makstakse mu perekonnale või tuleb oodata?

Ette tänades

Re: Üliõpilase toimetulekutoetus

16 Mär 2018, 21:40

Tere,

Sotsiaalhoolekandeseaduse § 131 lg 9 kohaselt on kuni 24-aastasel õpilasel, kes õpib põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppeasutuses ja kuni 24-aastasel üliõpilasel, kes õpib ülikoolis, rakenduskõrgkoolis või kutseõppeasutuses ning kelle rahvastikuregistrisse kantud elukoha aadressiandmed ei lange kokku käesoleva paragrahvi lõikes 7 nimetatud perekonnaliikmete elukoha aadressiandmetega, õigus saada toimetulekutoetust oma rahvastikuregistrijärgse elukoha kohaliku omavalitsuse üksusest, kui tema perekonnale määrati toimetulekutoetus eelmisel või jooksval kuul.

Seega seadusest tulenevalt võib perekonnast eraldi elav üliõpilane taotleda toimetulekutoetuet enne perekonnale sama kuu eest toimetulekutoetuse määramist juhul, kui perekond on olnud eelmisel kuul toetuse saajate nimekirjas või peale perekonnale toimetulekutoetuse määramist kui perekond eelmisel kuul toetuse saajate nimekirjas ei olnud, kuid on seda jooksval kuul.

Luugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta