uus tulumaksuseadus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

uus tulumaksuseadus

12 Mär 2018, 12:25

Mul küsimus uue tulumaksuseaduse kohta.
Kui olen lisaks töölepingule ka Fie ja Fie tulu kasutusele ei võta, kannan erikontole,kas see läheb ka maksuvaba tulu 500 € arvestamisel arvesse (minu kõigi tulude loetelusse). Minu arvates ei tohiks minna, sest see summa on ka sotsiaalmaksu võrra vähendamata ja nimetatud selle aasta tulu soovin kasutada järgmisel aastal investeeringuks.

Re: uus tulumaksuseadus

19 Mär 2018, 17:34

Tere,

Kui füüsilisest isikust ettevõtja kasutab erikontot, on maksustamine reguleeritud Tulumaksuseaduse § 36 lg 7, mille kohaselt füüsilisest isikust ettevõtja võib avada ühe erikonto, millel oleva summa kasv maksustamisperioodil arvatakse maha sama perioodi ettevõtlustulust ja kahanemine liidetakse sama perioodi ettevõtlustulule. Erikontol oleva summa kasv maksustamisperioodil arvatakse maha sama maksustamisperioodi ettevõtlustulust.
Eeltoodust tulenevalt ei maksustata erikontole laekuvaid summasid, vaid maksustamine toimub erikontolt väljamakse tegemisel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta