Küsimus tunnistaja kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küsimus tunnistaja kohta

15 Mär 2018, 17:02

Töötan valvetöötajana ja minu ülesandeks on jälgida kaameraid. Juhtus situatsioon kus vestlesin töö ajal skypes oma elukaaslasega ja minu ruumi astus sisse vahetu tööandja ja tegi mulle teatavaks minu otsese tööandja öeldu "jälgi oma lõunapausidest kinnipidamist". See ajas mind endast kuna olin ainult 2 minutit hilinenud ja ütlesin välja, et kui minu otsene tööandja tahab sõda siis selle ta ka saab. Järgmisel päeval sain kirja oma otseselt tööandjalt kes siis leidis , et olen vaenulik ja, et tema tahtis mulle lihtsalt meelde tuletada tööaegasid , tööaja algust, lõppu ja lõunapausil käimist , et kuna töökoormus on kasvanud , et ikka kõik ülesanded saaksid korralikult ja kiirelt täidetud. Ei midagi muud. Mina vahetu tööandja suust seda aga ju ei kuulnud. Siinkohal tõingi siis välja, et mul on tunnistaja kes kuulis mida vahetu tööandja mulle ütles. Vahetu tööandja aga teatas mulle, et kas tööajal tehtud vestlus Skypes oli seotud tööalase tegevusega või oli tegemist eravestlusega? Ja tunnistaja seega on erapoolik või ....
Kuidas peaksin korrektselt tööandjatele vastama? Mina leian, et tunnistaja on tunnistaja ja valetunnistust anda ei tohi.

Re: Küsimus tunnistaja kohta

22 Mär 2018, 23:16

Tere,

Teie küsimusest jääb arusaamatuks millise kirja tööandja Teile saatis ja mida Te soovite tunnistaja ütlustega tõendada. Otseselt ei eksinud ju ka vahetu tööandja Teile märkust tehes, kuna kirjutate isegi, et olite hilinenud 2 minutit. Tegemist ei ole küll suure hilinemisega, ent rangelt võttes on see siiski hilinemine. Kui Teie otsene tööandja hiljem öeldut pehmendas, näitab see vaid, et Teid ei soovitud karistada, vaid lihtsalt tööajast kinnipidamist meenutada.
Loomulikult ei tohi anda valetunnistusi. Tsiviilkohtumenetluse seadustiku § 251 lg 1 kohaselt võib tunnistajana üle kuulata iga inimese, kellele võivad olla teada asjas tähtsust omavad asjaolud, kui ülekuulatav ei ole selles asjas menetlusosaline või menetlusosalise esindaja. Seega ei oma tähtsust sugulussidemed või muud suhted kui tunnistaja ise ei ole menetlusosaline ega Teie esindaja ning talle on teada asjas tähtsust omavad asjaolud.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta