Kaaslaenu taotleja kuid omanik pole

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kaaslaenu taotleja kuid omanik pole

22 Mai 2018, 11:20

Tere
Küsimus alljärgnev:
Abikaasa sai kinkelepinguna vanematelt maatüki.
Taotlesime pangast laenu - abikaasa põhitaotleja ja mina kaastaotleja.
Ehitasime maatükile maja.
Nüüd on keeruline seis; maa on abikaasa oma, kuid maja on justkui kaepeale, kuid kinnistusraamatus üks omanik.
Kuidas sellega nüüd seis.
Ilmselt on kõige targem kinnistusraamatus teha kanne ja minna notarisse?

Et kui peaks abikaasaga midagi kunagi juhtuma, siis kuidas jääb maja ja maaga; sest mul on laen, kuid mille eest tasun - maja ja maad mul pole? Ja kes saaks uueks omanikus - tütar? Meil ei ole abieluvaralepingut; maa on saadud vanematelt kinkena, kuid maja sinna on ehitatud abieluajal ja kaaslaenutaotlejana.

Heade soovidega ja tagasisidet ootama jäädes!

Re: Kaaslaenu taotleja kuid omanik pole

29 Mai 2018, 09:14

Tere,

Kui abikaasade vahel ei ole vaidlust ja mõlemad on nõus, et tegemist on sisuliselt ühise varaga, on tulevikus tekkida võivate vaidluste vältimiseks mõistlik kui abikaasa teeb Teie osale kinnistust kinkelepingu Teie kasus ja Teie saate vastavas osas kinnistu kaasomanikuks. Kinkelepingu võib teha nii Teile kui tütrele. Sel juhul kantakse vastavalt Teid või tütart kinnistusregistrisse omanikuna.
Ehkki abielu jooksul kinnistule lisandunud väärtus saab olla abikaasade ühisvara, on mõistlik see eelnevalt vormistada, et vältida võimalikke vaidlusi ja kohtuprotsesse tulevikus.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta