Elukaaslaste ühisomand

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elukaaslaste ühisomand

23 Mai 2018, 09:36

Tere!
Minul selline mure.Elame nn vabaabielu ja meil on ühisomand. Elukaaslane on teinud testamendi oma osa kohta.Minu osa pärib minu ainus laps ja testamenti mul ei ole tehtud. Mind huvitab see, et kas on võimalik teha selline notariaalne dokument, mis
kaitseks üht elukaaslast näiteks teise surma puhul.Kui meil on korter ühisomand, tahaks ju nii, et see, kes elab kauem, ei
peaks hakkama jagelema teise osapoole pärijatega. Kas on võimalik teha nii, et enne meie mõlema surma ei tekiks ühelgi pärijal õigust pärandiosale?

Re: Elukaaslaste ühisomand

29 Mai 2018, 09:29

Tere,

Teie soovitud korraldus sisaldub Pärimisseaduses abikaasade vastastikkuse testamendi regulatsioonis. Kuna Te aba abielus ei ole, Teil sellise testamendi tegemise võimalust ei ole. Siiski soovitan pöörduda oma sooviga notari poole, kes aitab Teil leida võimalikult sobiva lahenduse olukorrale ja ka tõestab tehingu.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta