Kriminaal karistus/väärtegu enda teadmata

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kriminaal karistus/väärtegu enda teadmata

26 Mai 2018, 09:39

Tere!
Selline probleem siis!
Müüsin ühe auto eelmise aasta 2017 märtsi kuus...
Nüüdseks sain teistest allikatest teada, et selle autoga on politsei eest ära sõidetud ja mul on mingi karistus peale pandud.
Oli võimalus Viru Vanglasse tööle minne kuid päringut tehes tuli välja, et olen Politsei eest ära sõitnud mida mina teinud ei ole, ning töökoht jäi saamata...

Nüüd on kaks küsimust.
Kuna mul enam ostumüügi lepinguid alles pole siis mis ma teha saan, et ennast kaitsta antud positsioonil? Olemas on facebooki vestlused paari uue auto omanikuga kuid keegi pole süüd omaks võtnud. Auto ostaja võib kinnitada, et müüsin auto temale.
Ning kuna politsei pole minult selgitusi küsinud antud osas ja lihtsalt minu nime "halba registrisse" kandnud, siis tunnen et minu vastu on ülekohut tehtud. Tahaks teada kas mul on õigus antud asja kohta avaldus esitada, kuna mulle on tekitatud kahju. Oleks ühendust võetud oleksin saanud ennast kaitsta ja poleks töökoht saamata jäänud!

Re: Kriminaal karistus/väärtegu enda teadmata

04 Juun 2018, 06:18

Tere,

Enda kohta on võimalik vastavaid karistuse kohta käivaid andmeid hankida e-toimiku vahendusel logises sisse ID kaardiga veebilehele www.e-toimik.ee ning vailides karistusregistri päring. Päringu tulemusena saate näha milline menetleja, millal ja millise seaduse paragrahvi alusel on Teile karistuse määranud. Seejärel soovitan võtta menetlejaga ühendust, et asjaolusid selgitada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta