Töötukindlustushüvitise maksmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töötukindlustushüvitise maksmine

23 Juul 2018, 15:12

Minu tööleping lõpetati tööandja algatusel TLS paragraf 89 lõige 1 alusel. 12.04.2018.a.Minu teinetähtajaline tööandja pakkus mulle tööd üksikute päevadena juunis ja juulis.Kohe, kui pöördusin aprillis Töötukassasse palusin selgitust, kas saab- võib töötuna üksikuid päevi käsunduslepinguga töötada, et ma ei kaotaks siiski töötu staatust ja töökindlustushüvitist. Minu kontsultant ütles, et töötatud päevad arvestatakse hüvitise päevadest maha, ma pean ainult teatama need päevad. Need päevad ma ka teatasin, kui käisin oma ettemääratud päeval kontsultandi juures, ta ütles, et ma pean ennast uuesti arvele võtma e-töötukassas, tegin seda, paraku siis määrati mulle uus kontsultant ja uus kuupäev, küsisin e-maili teel, millal ma pean siis sinna kohale minema ja kelle juurde. Kirjale ei vastatud, siis tuli kiri, et pean tulema uue avalduse kirjutama. Olen täitnud kõiki kontsultandi poolt tehtavaid ettekirjutusi, paraku olen ilma jäänud periooditi nii töötu staatusest, kui hüvitisest. Mida oleks pidanud tegema ja mida oleksin pidanud teadma? Mida tegin valesti ja kas seda tagantjärele enam muuta ei saa?
Aitäh!

Re: Töötukindlustushüvitise maksmine

29 Juul 2018, 15:35

Tere,

Ilmselt on tegemist Teie ja konsultandivahelise mittemõistmisega.
Kui olete töötu ja leiate ajutise töö, kasvõi ühepäevase, teie töötustaatus lõpetatakse. Töö lõppemisel saate end uuesti töötuna arvele võtta. Ajutise töötamisega ja sellele järgneva korduva töötuskindlustushüvitise taotlemisega seonduvast saab täpsemalt lugeda Töötukassa veebilehelt https://www.tootukassa.ee/content/leids ... -tootamine
Töötukassa on käitunud korrektselt ja ka Teie ei ole midagi valesti teinud. Ilmselt ei ole Teie esimene konsultant Teile asju piisava põhjalikkuse või selgusega selgitanud.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta