Maksehäireregister

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Maksehäireregister

30 Juul 2018, 13:00

Tere

Küsimus järgmine. Mõni aasta tagasi on minu kohta maksehäireregistrisse sisestatud Minicrediti (pankrotis) poolt maksehäire mingile müstilisele summale, mida neile kunagi võlgnenud pole. Jäin tõepoolest maksega hiljaks, aga kuna ettevõtte poolt nõutud lisakulud olid ebamõistlikult suured, siis sai asjaga mindud kohtusse ja kohus vähendaski võlga üsna märkimisväärselt. Hetkel on sissenõudjaga sõlmitud maksekokkulepe võla osade kaupa tasumiseks. Kuna nüüd tekkis maksehäireregistri andmete tõttu probleem isa telefoni ümbervormistamisega, siis pöördusin pankrotihalduri poole palvega maksehäire eemaldamiseks kuna seal olev summa on nii kui nii vale ja sõlmitud on ka maksegraafik, millest on minu poolt korralikult kinni peetud. Pankrotihaldur on nõus muutma summat kohtuotsuses oleva summani, aga minu küsimus on, et kas see on õige või peaks ikkagi häire lõpetama kuna nad ise on graafikuga nõustunud ja sisuliselt maksehäiret ju ei ole.

Re: Maksehäireregister

06 Aug 2018, 23:16

Tere,

Maksehäireregistrisse sisestatakse eraisiku maksehäire, mis on tekkinud lepingu rikkumisest, ei ole vaidlustatud ja mille summa koos intresside ja viivistega on vähemalt 30 eurot.
Teie küsimusest selgub, et maksehäireregistris on avaldatud jätkuvalt valed andmed (vale summa) ja andmete avaldaja ei ole täna enam sissenõudja. Sel juhul soovitan pöörduda vaidega maksehäireregistrisse, et selgitada välja võimalus maksehäire kustutamiseks.
Lõpetada saab maksehäiret peale selle täielikku tasumist.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta