Õpilastransport vallas

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Õpilastransport vallas

31 Aug 2018, 10:43

Tere,

Küsimus järgmine. Minu kodukohas on olemas väike maakool. Lapse panin teise kooli (koolis olemas ka gümnaasiumi aste), mis asub samas vallas, aga meist 20km eemal. Õpilastebuss toob lapsi pärast tunde koju, aga hommikuti meie alevikust läbi ei sõida, alustab sõitu 5km eemal. Meie alevikust käib sinna kooli hetkel 14 last. Varasemalt kui oleme uurinud, et miks buss ei võiks siit oma ringi alustada, öeldakse meile vastu, et siis oleksid nad sunnitud kohaliku aleviku kooli sulgema, sest kõik lapsevanemad hakkavad oma lapsi teise kooli panema. Või, et meil on oma alevikus kool olemas ja pangu meie oma lapsed sinna õppima. Küsimus oleks järgnev, et kas selline vastus on seadusega kooskõlas? Meil kui lapsevanematel peaks ju olema vaba valik millisesse kooli me oma lapse paneme. Tegemist ju siiski sama valla kooliga. Saaksin aru, et kui ma paneksin oma lapse õppima mõne teise valla kooli, siis see on minu valik ja minu mure kuidas laps sinna käima hakkab.

Aitäh vastu eest!

Re: Õpilastransport vallas

05 Sept 2018, 14:27

Tere,

Teie küsimusest selgub, et Teie omavalitsuses on mitu kooli. Ilmselt on kohaliku omavalitsuse volikogu määranud koolidele ka teeninduspiirkonna. Kui Teie lapsel on võimalus käia elukohajärgses koolis, on kohalik omavalitsus oma ülesande täitnud. Ehkki kohaliku omavalitsuse ülesandeks on korraldada ühistransporti oma territooriumil, ei ole seadusandja ette kirjutanud milliselt see täpselt korraldatud peab olema.
Kui soovite bussiliini muutmist, soovitan teha koos kõigi huvitatud isikutega avalduse kooli hoolekogule, kelle kaudu ja toetusel saab selle esitada KOV volikogule ja paluda liini marsruut ümber vaadata.


Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta