Teatis

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Teatis

08 Sept 2018, 20:22

Kui mu elukaaslane kellest tahan lahku minna nõuab mu käest tema eksikombel ostetud autoide eest raha mis oli välja käinud ja need osutusid mitte sõidetavaks.Need tulid lihtsalt lõpuks ikkagi maha müüa väiksema raha eest.Nüüd nõuab minu käest seda tagasi.Kas tal on selleks õigus.Ette tänades.

Re: Teatis

10 Sept 2018, 11:05

Tere,

Nõuda saab kahju hüvitamist, mlle teine isik on tekitanud. Samuti saab sisse nõuda teise isiku kasuks tehtud maksete tasumist. Teie küsimusest ei selgu Teie seotus ostetud autodega ega tehtud tehingutega. Kui Teie elukaaslane ostis autod endale ning müüs need ka ise, ei ole tal mingit alust Teilt midagi nõuda.
Kahjuks ei ole konkreetseid asjaolusid teadmata foorumi keskkonnas võimalik olukorrale ühest hinnangut anda. Soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee ning valides endale sobivaim nõustamisviis (telefon, e-post või kohtumine Teile sobivas nõustamiskohas).

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta