ettevõtte asutamine, sõiduki vajadus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

ettevõtte asutamine, sõiduki vajadus

17 Sept 2018, 12:28

Tere, soovin luua osaühingut, mille teenuste pakkumine eeldab sõiduki olemasolu. Samas vajan ka ise erasõitudeks sõidukit. Hetkel olen müünud oma auto ja plaanin osta uut. Kahte autot - endale ja firmale, pole mõistlik ega võimalik osta. Kui olen registreerinud OÜ kas kapitali osamaksuga või ilma, on mul siis kohe võimalik liisida auto OÜ-le? Kui jah, kas omakapitali osa peab katma liisingu sissemakseks vajamineva summa. Või pangad ei anna algavale ilma kapitalita firmale laenu? Oma sõiduautot kasutades, ei saaks ma ka endale hüvitist küsida oma firmast? Kuidas oleks kõige mõistlikum käituda? Vajan autot ka erasõitudeks välismaal. Tänades!

Re: ettevõtte asutamine, sõiduki vajadus

24 Sept 2018, 18:31

Tere,

Liisimisvõimalusi puudutavad küsimused soovitan läbi arutada oma kliendihalduriga Teie kodupangas. Vahel on mõistlik võtta liisingupakkumine ka teistest liisinguettevõtetest, kaasa arvatud mõned automüüjad pakuvad liisingut. Kas ja millistel tingimustel Teie ettevõte krediiti saab sõltub krediidipakkujast. Seaduste tasemel selleks reegleid ei ole.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta