Puudumistõend ja tunni järele tegemine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Puudumistõend ja tunni järele tegemine

03 Okt 2018, 08:09

Küsimus selline - kas õpilane peab reaalselt tunnid järele tegema, kui ta on tunnist puudunud haiguse / kooli esindamise tõttu või kodustel põhjustel? Lapsevanem on õigeaegselt esitanud puudumistõendi ning klassijuhataja on puudumise käsitlenud, aktsepteerinud ja lugenud puudumise põhjendatuks.
Teema kerkis üles juba eelmisel õppeaastal, kui kehalise kasvatuse õpetaja hakkas lastele tunnis suuliselt ütlema, et kõik kehalisest puudutud tunnid tuleb peale tunde tema antava trenni ajal järele teha. Samas pole lapsevanematele ei e-Koolis ega listi kaudu jagatud mingit sellealast infot ei õpetaja ega direktori poolt. Kirjalikul pöördumisel direktori poole sain vastuseks, et õpilane peab ükskõik mis põhjusel kehalisest kasvatusest puudutud tunnid järele tegema. Siinkohal viitas direktor minu palvel ka konkreetsetele seadusepunktidele: kooli põhimäärus § 18 p 2 ja 6 ning § 19 p 3 ja kodukord punkt 3.6.
Väljavõtted antud punktidest:
Kooli põhimäärus
§ 18. Õpilaste õigused 2) vaimse ja füüsilise turvalisuse ning tervise kaitsele; 6) saada eeldatavate õpitulemuste saavutamisel ajutise mahajäämuse tekkimisel täiendavat pedagoogilist juhendamist väljaspool õppetunde;
§ 19. Õpilaste kohustused 3) täitma õpetaja antud seaduslikke korraldusi ja ülesandeid;
Kooli kodukord
3. Õpilane on kohustatud: 3.6. õpetaja korraldusel täitma tunnis tegemata õppeülesandeid pärast tundide lõppu kuni 1,5 tunni ulatuses ühe õppepäeva jooksul;

Re: Puudumistõend ja tunni järele tegemine

10 Okt 2018, 15:24

Tere,

Igas asutuses, nii ka koolis, on kehtestatud sisekord. Kooslis reguleerivad suhteid Teie viidatud dokumendid. Kooli administratsiooni ja laste/lapsevanemate arusaamatusi saab parimal viisil lahendada pöördudes oma kooli hoolekogu poole. Hoolekogu on kursis kõigi asjaoludega või saab ennast nendega kurssi viia, selhulgas ainekavad, selle täitmise eeldused, kooli kodukord, põhikooli- ja gümnaasiumiseadus. Samuti saab ta ära kuulata mõlemad pooled.
Seetõttu soovitan probleemile lahendust otsida kooli hoolekogu kaasabil.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta