Iluteenused

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Iluteenused

05 Okt 2018, 08:28

Tere!

Käisin hiljuti juuksuris ning soovisin heledamaks blondeerida. Juuksur kasutas aga liiga tugevaid kemikaale ning tulemusena katkesid minu vöökohani juuksed. Salongist lahkusin arvet maksmata ning õlgadeni juustega. Kas mul oleks mõtet esitada kaebus? ning mida või mis suuruses summat oleks mul mõtet nõuda? arvestades seda, et tulemust ei saa võtta kui ''ilu on subjektiivne'', sest juuksur otseses mõttes rikkus ära minu juuksed.


Vastust oodates

Re: Iluteenused

12 Okt 2018, 17:07

Tere,

Kui juuksur kasutas valesid töövõtteid, vahendeid vm sellist võib olla võimalik kahjutasu nõudmine tulenevalt VÕS § 1043, mille kohaselt Teisele isikule (kannatanu) õigusvastaselt kahju tekitanud isik (kahju tekitaja) peab kahju hüvitama, kui ta on kahju tekitamises süüdi või vastutab kahju tekitamise eest vastavalt seadusele.
VÕS § 1045 lg 1 kohaselt on kahju tekitamine õigusvastane eelkõige kui see tekitati:
1) kannatanu surma põhjustamisega;
2) kannatanule kehavigastuse või tervisekahjustuse tekitamisega;
3) kannatanult vabaduse võtmisega;
4) kannatanu isikliku õiguse rikkumisega;
5) kannatanu omandi või sellega sarnase õiguse või valduse rikkumisega;
6) isiku majandus- või kutsetegevusse sekkumisega;
7) seadusest tulenevat kohustust rikkuva käitumisega;
8) heade kommete vastase tahtliku käitumisega
Lg 2 kohaselt ei ole kahju tekitamine õigusvastane muuhulgas kui:
2) kannatanu nõustus kahju tekitamisega, välja arvatud juhul, kui nõusoleku andmine on vastuolus seaduse või heade kommetega;
Varalise kahjuga ilmselt tegemist olla ei saa, seega saaks nõuda mittevaralise kahju hüvitamist. Mittevaralise kahju hüvitise määramisel arvestatakse rikkumise raskust ja ulatust ning kahju tekitaja käitumist ja suhtumist kahjustatud isikusse pärast rikkumist.
Seega soovitan kaaluda kuivõrd oli juuksur süüdi, kas Te olite ohtudest teavitatud ning seejärel hinnata mõistlikkuse põhimõttest lähtudes kahju suurus.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta