Kompromiss inkassofirmaga

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kompromiss inkassofirmaga

27 Nov 2018, 19:03

Tere!

Käisin inkassoettevõttega kohtus kus vähendati märgatavalt viivise nõuet ning tühistati lepingute muutmise tasu ning kiirmakse tasu.

Mul on küsimus nüüd jõustunud kohtuotsuse kohta, et mis võimalused/õigused on mul nüüd väljamõistetud summa tasumiseks.
Kas ettevõttel on õigus nüüd silmagi pilgutamata nõuda summa tasumist täiesmahus või on mul õigus tasuda ka maksegraafiku alusel? Lihtsalt soov saada ülevaade oma õigustest kuna antud ettevõttega kohtu eelne suhtlemine oli väga ebameeldiv. Kas kõik või mitte midagi.

Kõike head,
M

Re: Kompromiss inkassofirmaga

29 Nov 2018, 01:33

Tere,

Kuidas Teil kohtuotsusega välja mõistetud summat tasuda tuleb, tuleneb kohtuotsusest. Kui otsuses on märgitud vaid summa, muutub see sissenõutavaks täies ulatuses kohtuotsuse jõustumisel. Kui taotlesite kohtus maksmist graafiku alusel ja kohus selle taotluse otsusega rahuldas, on Teil õigus maksta osade kaupa graafiku alusel.
Kui summa on välja mõistetud ilma graafikut määramata saab sissenõudja esitada kohtutäiturile täitmiseks kogu summa ja kohtutäituril puudub õigus sissenõudja nõusolekuta maksegraafikut sõlmida.

Lugupidamsega

Tiina Mölder
jurist

Vasta