Inkasso firma

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Inkasso firma

14 Veebr 2019, 12:20

Tere,

Mul tekkis laenufirma ees võlgnevus ja see laenufirma andis sissenõude edasi inkassofirmale(ilma meeldetuletuste saatmiseta mulle...aga see on juba teine teema)
Siis saatis inkassofirma mulle teatise,et kas järgin maksegraafikut ja maksan igakuu osamakseid või läheb menetlus edasi kohtutäiturile.
Olin nõus maksma aga kuna olen hetkel töötu siis nende poolt määratud miinimum summa ühes kuus on liiga suur.
Rääkisin neile oma seisukoha ära ja palusin vähendada kuumakset aga nad ei vähenda.
Nende poolt pole võimalik mingit kompromissi saada.
Olen nõus neile maksma aga mitte nii palju kui nad küsivad aga kui nad panevad mul arve kinni ja kohtutäituri peale siis seda enam ma ei saa neile mitte midagi maksta ja läheb aina rohkem allamäge minu jaoks.
Siit ka minu küsimus, kas neil on õigus küsida minu käest suuremat kuumakset kui ma suudan maksta?
Kas tõesti on neil õigus ja mingit kompromissi pole mul lootagi?

Lugupidamsiega,

Re: Inkasso firma

20 Veebr 2019, 18:39

Tere,

Kohtutäitur viib täitemenetlust läbi täitedokumendi alusel. Täitedokumendiks saab olla muuhulgas jõustunud kohtulahend või ka hüpoteegiga tagatud kohustus. Kui Teie laen oli kinnisvara tagatiseta, ehk Teie kinnisvarale ei ole hüpoteeki seatud, ei ole inkassofirmal võimalik seda kohtutäiturile ilma kohtumenetlust läbimata täita anda. Kui inkassofirma ei soostu mõistlikuks kompromissiks ja esitab avalduse kohtule, soovitan menetluses osaleda ja kohtult jõukohast maksegraafikut taotleda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Inkasso firma

17 Veebr 2020, 10:28

Tere.
Maksin eelmisel 2019.a. kohtutäiturile kõik oma võlad ära. Mõne kuu möödudes hakkas üks ikasso mulle sms-e saatma -vahest ka öösel) nõudes võla ära maksmist. Enda arust mul rohkem võlgasid olla ei tohiks. Tlf.nr. ja eesnimi õige aga
perenimi vale. Helistasin inkassosse ja nad lubasid asja korda ajada et rohkem sms-e ei tule ja et see nende viga. Paari nädala pärast sain meili kus nõuti taas võla tasumist kindlaks kuupäevaks.Vastasin neile ja seletasin et mul kõik võlad makstud. Eelmisel reedel sain uue meili samalt inkassolt nõudega võlg tasuda. Eile vaatasin Credit Infost järgi et mul ei ole võlgnevusi. Täna helistasin ka kohtusekretärile aga sealt ma abi ei saanud. Mida ma nüüd tegema pean? Kas on veel mingi andmebaas kus võlgnikud kirjas? Kas see inkasso saab mu kontod sulgeda?

Lugupidamisega Kalev

Re: Inkasso firma

25 Veebr 2020, 16:00

Tere
Esmalt tuleb märkida, et inkassofirmadel ei ole mingit võimalust ühtegi nõuet sundtäita. See õigus on vaid kohtutäituril täitedokumendi alusel. Täitedokumendiks on üldjuhul kohtuotsus. Seega Teil pangakonto ega muu vara arestimise pärast muret tunda ei tule.
Inkassoettevõttega soovitan suhelda, eelkõige e-kirja teel. Tasutud võlgnevuse tasumise korduvat nõudmist võib käsitleda väljapressimisena ja pidevalt häirivate sõnumite saatmist ahistava jälitamisena, mis mõlemad on kriminaalkorras karistatavad. Enne politsei poole pöördumist soovitan aga siiski inkassoettevõttega suhelda ja neile ka teada anda, et ebaseadusliku tegevuse jätkumisel pöördute politseisse.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta