Juhiluba

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Juhiluba

26 Veebr 2019, 10:23

Tere sooviks abi sellisele küsimusele mind karistati 2017 oktoobris selliselt nagu allpool kirjas.
M.D süüdistuses KarS § 215 lg 2 p 1 järgi õigeks mõista
süüteokoosseisu puudumise tõttu.
M. D süüdi tunnistada KarS § 424 järgi kvalifitseeritava
kuriteo toimepanemises ja karistuseks mõista 1 aasta vangistust.
KarS § 65 lg 1 ja 64 lg 1 alusel suurendada mõistetud karistust Viru Maakohtu
13.09.2016 kohtuotsusega mõistetud karistuse 1 aasta ja 6 kuu vangistuse võrra
(asendatud 540 tunni üldkasuliku tööga), mõistes üksikkaristustest raskeima
suurendamise teel liitkaristuseks 2 aastat vangistust.
Sellega seoses küsimus läbisin autokooli, läksin arki sealt öeldi, et ei saa ennem lube teha kui ükt tehtud, et läheksin juuli kuus tagasi ja ss selgub kas saan või pean kolm aastat veel ootama. Minu autokooli õpetaja ütles , et inimesed on sellise probleemiga seoses kohtusse pöördund ja saanud õiguse juhilube teha (sest on lube vaja tööl käimiseks ja pere üleval pidamiseks jne). Kriminaalhooldaja soovitas ka kohtusse pöörduda ,sest ükt-ed täidan eeskujulikult mingeid probleeme pole, käisin alkoholiravil ja olen läbinud programmi eluviisitreening. Tema oleks nõus mulle positiivse iseloomustuse kirjutama.(Tema arvates on see ka lisakaristus)
Kas on mõtet selles küsimuses kohtusse pöörduda?
Ette tänades M.D

Re: Juhiluba

28 Veebr 2019, 16:05

Tere,

Teie kirjeldatud asjaoludel võib olla tõepoolest kohtusse pöördumine õigustatud. Soovitan selles küsimuses usaldada kriminaalhooldaja arvamust. Kui vajate abi avalduse koostamisel, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta