Iluteenus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Iluteenus

28 Veebr 2019, 15:48

Tere

Käisin veebruari alguses juuksuris. Soovisin värvida juuksejuuri ja toonida juukseid (värskendada blondi) nagu alati olen seal teinud. Sellel korral oli juuksur, kelle juures olin esimest korda.
Juuksurist tagasi tulles olid juuksed aga vesihalli, lilla ja oranzi kirjud. Juuksur veel ütles, et kodus kindlasti peske juukseid, et siis kaob lilla värvus. Kuid kahjuks ei kadunud täielikult.
Kirjutasin neile ja sain järgmiseks päevaks uue aja, et nö. vigade parandus teha. Kahjuks tulin sealt tagasi veel hullemana...ornazina. Värvi pesi veega ainult maha ja saatis mu niiskete juustega koju.
Kuna juuksur kasutas värvipesu ja värvimist, siis rikkus see mu juuksed ära. Juuksed on katkenud (murdunud), karedad, peanahk hell jne.
Samuti rikkus ära ka juuksepikendused. Pidin need hiljem eemaldama, kuna neid ei saanud enam kanda.
Läksin kolmandat korda tagasi sinna ja juustele tehti hooldus, kuna seisukord oli selline, et värvimist juuksed ei oleks kannatanud.
Esimese teenuse eest raha tagasi pole saanud. Parandus ja hoolduse tegid nad oma kuludega.
Kas mul oleks õigus nõuda nendelt hüvitist, nii juustepikendustele kui ka valede töövõtete eest?

Aitäh.

Re: Iluteenus

28 Veebr 2019, 17:37

Tere,

Kahjuhüvitise nõudmisel tuleb esmal kindlaks määrata, kas kahju tekkis ning mis laadi see on, seejärel on oluline, kas kahjutekitaja on kahju tekkimises süüdi ja seejärel tuleb mõelda, milline on mõistlik hüvitis. Kahju hüvitamise põhimõte on, et kannatanu tuleb asetada võimalikult sarnasesse olukorda, milles ta oleks olnud kui kahju tekkimise aluseks olnud asjaolu ei oleks iialgi aset leidnud.
Soovitan ka Teil mõelda neile küsimustele ning ka sellele kas tasuta tehtud protseduurid on teid samasse olukorda asetanud, kus te oleksite olnud kui kahju poleks tekitatud. Kui Teie olukord ei ole ikkagi sama ja osa kahjust on hüvitamata, on Teil õigus eelnimetatud eeldustel kahjunõude esitamiseks selles ulatuses.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta