Toimetulekutoetus ja OsaÜhingu tegevus

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Mär 2019, 17:09

Toimetulekutoetus ja OsaÜhingu tegevus

04 Mär 2019, 17:18

Tere

Kas üliõpilasel, kes saab toimetulekutoetust on võimalik luua oma OÜ ja selle all tegutsedes saada tulu, ilma et seda arvestatakse sissetulekuks. Kui tulusid hoida eraldi firma kontol. OÜ all tegutsedes võiksin tegeleda näiteks kauplemise(investeerimisega). Kas saate öelda, seletada või viidata seaduse paragrahvidele, mis räägivad sellest olukorrast?

Küsimused siis:
1.Kas üliõpilane võib OÜ luua ja eraldi kontot hoida?
2.Kas üliõpilane, kes saab toimetulekutoetust, saab OÜ alt tegutsedes ja eraldi pangakontol tulu hoides, firma poolt loodud tulu netosissetulekute sisse mitte arvestada?
3. Kas oskate viidata seadustele ja paragrahvidele, mis on ehk teie arvates kõige asjakohasemad, kui küsimuse vastus muutub liiga pikaks, et foorumis sellest kirjutada.
4. Ehk on võimalik, mõttekas luua/tegutseda üliõpilasfirma alt?

Suur tänu vastuse eest
Lugupidamisega

Postitusi: 1523
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Toimetulekutoetus ja OsaÜhingu tegevus

11 Mär 2019, 21:10

Tere,

Esmalt tuleb rangelt eristada üliõpilast kui füüsilist isikut ja tema loodud ettevõtet kui juriidilist isikut. Juriidilise isiku sissetulekud kuuluvad sellele juriidilisele isikule ja füüsilisel isikul ei ole nendega tegemist seni, kui ta omale sellest juriidilisest isikust näiteks palka ei maksa või muul legaalsel moel raha ettevõttest välja ei võta.
Kui ta aga seda teeb, on juba tegemist tema kui füüsilise isiku sissetulekuga, mille suurrus mõjutab otseselt saadavat toimetulekutoetust.
Ehk siis, kui Teie eesmärgiks on teenida lisaraha, ei ole jur isiku loomisest abi. Kui aga otsiite väljundit oma tegevusele ja teenitava sissetuleku jätate ettevõttesse, et hiljem näiteks investeerida, saab OÜ loomist soovitada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta