Ehituskeeluvöönd

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Juun 2019, 18:34

Ehituskeeluvöönd

03 Juun 2019, 18:41

Tere!

Loen artiklist: "Väikeehitise püstitamist piirab: ehituskeeluvöönd (reeglina 5 m krundi piiridest sissepoole; ehituskeeluvööndisse on võimalik ehitada naabri kirjaliku nõusolekuga).

Kas sellest võib aru saada, et kui naabrid on oma nõusoleku andnud, siis võib ehitada ehitada ehituskeeluvööndisse? Juurde infoks, et ei ole tegemist veekogu äärse alaga. Ehituskeelualal ei ole tehnorajatisi. Tegemist on tavapäraste kinnistutega, kus ei ole ühtegi piirangut (muinsuskaitse, looduskaitse jms).

Lisaks huvitab, kust saaks selle klausli kohta täpsemalt lugeda (naabrite nõusolek)?

Ette tänades!

Postitusi: 1568
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Ehituskeeluvöönd

08 Juun 2019, 19:09

Tere

Ehituskeeluvöönd on tavaliselt kehtestatud kohaliku omavalitsuse ehitusmäärusega või planeeringuga. Soovitan nendega tutvuda. Naabri nõusoleku vajadus tuleneb siseministri määrusest "Ehitisele esitatavad tuleohutusnõuded ja nõuded tuletõrje veevarustusele", mille § 22 lg 2 sõtestab, et hoonetevaheline kuja peab olema vähemalt kaheksa meetrit. Kui hoonetevaheline kuja on vähem kui kaheksa meetrit, piiratakse tule levikut ehituslike abinõudega. Kuja nõuet rakendatakse ka rajatisele, kui rajatis võimaldab tulelevikut.
Seega, kui Teie ehitate piirile lähemale kui 4 meetrit, ei saa naaber enam neljale meetrile ehitada ilma et ta rajaks näiteks tulemüüri. Sisuliselt loobub ta oma õigusest Teie kasuks.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta