naabrusõigused

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Mär 2018, 11:31

naabrusõigused

02 Aug 2019, 20:03

Tere! Naabril on tehtud maja juurdeehitus täpselt meie krundi piirile. Tema juurdeehituses oleva WC kogumiskaev asub majast väljas meie krundil. Kuna meie ei ole nõus müüma talle maad kanalisatsiooni paigaldamiseks läbi meie krundi, siis ta terroriseerib meid ja hoiab oma väljaheidete kaevu lahtiselt, mille tõttu tuleb hais meie elutuppa, kööki ja terrassile. Mida ette võtta , kuhu pöörduda, millised on meie õigused?

Postitusi: 1093
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: naabrusõigused

08 Aug 2019, 19:20

Tere

tänan Teid esitatud küsimuse eest. Teie õigused tulenevad otseselt asjaõigusseadusest, täpsemalt selle § 143 lg 1, mille kohaselt kinnisasja omanikul ei ole õigust keelata gaasi, suitsu, auru, lõhna, tahma, soojuse, müra, põrutuste ja muude seesuguste teiselt kinnisasjalt tulevate mõjutuste levimist oma kinnisasjale, kui see ei kahjusta oluliselt tema kinnisasja kasutamist ega ole vastuolus keskkonnakaitse nõuetega. Mõjutuste tahtlik suunamine naaberkinnisasjale on keelatud.
Esmalt sovitan Teil koostada juristi abiga nõudekiri Teie õigusi kahjustava tegevuse lõpetamiseks. Juristi abi on soodsalt ja mugavalt kättesaadav, kui registreerute individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel www.juristaitab.ee. Kui sellest ei tule soovitud tulemust, saab pöörduda sama nõudega kohtusse. Siis võib olla võimalik lisada ka rahalise hüvitise nõue õiguste rikkumise hüvitamiseks.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta