Kingitud kinnisvara müük

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 19 Aug 2019, 18:23

Kingitud kinnisvara müük

19 Aug 2019, 18:31

Tere!
Ema ja isa tahavad kinkida mulle korterit, kus mina olen sisse registreeritud, pikalt elanud ja kommunaalkulud maksnud. Nemad ise selles korteris ei ela. Küsimus, kui kiiresti peale notariaalse kinkelepingu vormistamist saan ma kingitud korteri maha müüa?

Postitusi: 1136
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kingitud kinnisvara müük

26 Aug 2019, 13:18

Tere

Ilmselt on Teie küsimus ajendatud soovist kasutada elukoha müügi maksuvabastust.
Tulumaksuga ei maksustata eluruumi, mida maksumaksja kasutas kuni võõrandamiseni oma elukohana (tulumaksuseaduse (TuMS) § 15 lõige 5 punkt 1). Seadus sätestab ka lisatingimuse, et maksuvabastus rakendub ainult ühele müügitehingule kahe aasta jooksul (TuMS § 15 lõige 6).
Põhjalikke selgitusi antud teemal annab Maksu- ja tolliameti maksukonsultant. Eraklientide ja FIEde nõustamine toimub telefonil: 880 0811 või e-post: eraklient@emta.ee või Skype: mta.eesti

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta