vale viitenumber

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

vale viitenumber

23 Aug 2019, 14:41

kui olen teinud kogemata finantsteenuse pakkujale vale viitenumbriga ülekande (kandsin oma mehe kontole), ja antud kontol on võlgnevus, siis kas minul on õigus nõuda teenusepakkujalt, et raha kantaks mulle tagasi või sellele kontole, kuhu ma soovisin oma raha kanda. Tegemist ühe ja sama teenusepakkuja kontodega. Olen saatnud mitmeid kirju ja panga maksekorraldusi, aga mulle öeldakse, et pole võimalik mulle raha tagastada.

Re: vale viitenumber

27 Aug 2019, 21:40

Tere

Ekslikult kantud raha on alati võimalik tagastada. Kui tegemist on kohustusega, mille eest Teie ei vastuta, on Teil õigus oma raha tagasi nõuda. VÕS § 1028 kohaselt, kui isik (saaja) on teiselt isikult (üleandja) midagi saanud olemasoleva või tulevase kohustuse täitmisena, võib üleandja saadu saajalt tagasi nõuda, kui kohustust ei ole olemas, kohustust ei teki või kui kohustus langeb hiljem ära.
Kui Teil ei ole kohustust võlgnevust tasuda, ei ole Teie kohustust olemas ja Te võite ülekantud rahasumma tagasi nõuda tuginedes alusetu rikastumise sätetele.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta