Kingitud kinnisvara müük

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 19 Aug 2019, 18:23

Kingitud kinnisvara müük

23 Aug 2019, 17:13

Tere,
Ema ja isa soovivad kinkida mulle korterit, kus ma olen mitu aastat sisse kirjutatud ja kommunaalkulud maksnud. Vanemad korteris ei ela. Küsimus - kui kiiresti saan ma selle korteri maha müüa peale notariaalse kinkelepingu sõlmimist?

Postitusi: 1226
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kingitud kinnisvara müük

27 Aug 2019, 21:41

Tere

Ilmselt on Teie küsimus ajendatud soovist kasutada elukoha müügi maksuvabastust.
Tulumaksuga ei maksustata eluruumi, mida maksumaksja kasutas kuni võõrandamiseni oma elukohana (tulumaksuseaduse (TuMS) § 15 lõige 5 punkt 1). Seadus sätestab ka lisatingimuse, et maksuvabastus rakendub ainult ühele müügitehingule kahe aasta jooksul (TuMS § 15 lõige 6).
Põhjalikke selgitusi antud teemal annab Maksu- ja tolliameti maksukonsultant. Eraklientide ja FIEde nõustamine toimub telefonil: 880 0811 või e-post: eraklient@emta.ee või Skype: mta.eesti

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta