Kingitud kinnisvara müük

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kingitud kinnisvara müük

23 Aug 2019, 17:13

Tere,
Ema ja isa soovivad kinkida mulle korterit, kus ma olen mitu aastat sisse kirjutatud ja kommunaalkulud maksnud. Vanemad korteris ei ela. Küsimus - kui kiiresti saan ma selle korteri maha müüa peale notariaalse kinkelepingu sõlmimist?

Re: Kingitud kinnisvara müük

27 Aug 2019, 21:41

Tere

Ilmselt on Teie küsimus ajendatud soovist kasutada elukoha müügi maksuvabastust.
Tulumaksuga ei maksustata eluruumi, mida maksumaksja kasutas kuni võõrandamiseni oma elukohana (tulumaksuseaduse (TuMS) § 15 lõige 5 punkt 1). Seadus sätestab ka lisatingimuse, et maksuvabastus rakendub ainult ühele müügitehingule kahe aasta jooksul (TuMS § 15 lõige 6).
Põhjalikke selgitusi antud teemal annab Maksu- ja tolliameti maksukonsultant. Eraklientide ja FIEde nõustamine toimub telefonil: 880 0811 või e-post: eraklient@emta.ee või Skype: mta.eesti

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta