Mööbli tellimus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Mööbli tellimus

03 Sept 2019, 11:26

Tere!
Uurisin garderoobikapi tellimisi ja sain hinnapakkumise firmast Liuglev uks. Selleks, et hinnapakkumist täpsustada(hind oli kõrge), lasin teha kapi mõõdistamistööd kodus. Hinnapakkumises on mõõdistamise hind 37. 50€, pakkumise all hoiatus, et kui ma loobuntehingust peale mõõdistamist, siis tuleb tasuda arve summas 150€. Minu viga, et ei lugenud hoiatust.
Loobusin tellimusest kõrge hinna tõttu ja olin arvestanud võimalusega maksta mõõdistamise eest 37,50. Firma saatis mulle arve summas 150€ teostatud tööde eest.
Projekteerimise ja joonestamise tasu 100.00, teenused 25,00 ja käibemaks 25€, kokku 150€
Kas firma käitub õiguspäraselt trahvides tulevast võimalikku tarbijat?

Müügiprotsess oli äärmiselt agressiivne ja tootja pakkus ise välja mõõdistamise vajalikkuse võimalikult kiiresti, et hinda täpsustada. Samuti soovis müüja telefonivestluses, et ma kinnitaksin kapi tellimuse kas või suuliselt. Mina keeldusin ja ütlesin, et ilma minu kirjaliku nõusolekuta tellimust sisse anda ei tohi. Peale mõõdistamist sain veelgi kõrgema hinnaga pakkumise. Mõõdistamine toimus 15.08.2019. 23. 08 teatasin e kirjaga oma loobumisest. Ühtegi allkirja ma kusagile andnud ei ole.
Lisan siia ka saadud hinnapakkumise lõpuosa:
Pakkumus LU42287
Liuguksed, Magamistuba

Artikkel Nimi Kogus Hind Soodustus Summa
SERV Mõõtmine 1.00 37.50 37.50

- Kui klient loobub peale mõõtmisteenuse kasutamist tellimusest, tuleb tasuda teenusena projekteerimise ja mõõtmise tasu 150 eur

Arve ettemaksu laekumisega kinnitab klient, et liuguste ja kapisüsteemi spetsifikatsioon, kirjeldus ja joonised on arusaadavad ja vastab soovitule.

Re: Mööbli tellimus

08 Sept 2019, 08:39

Tere

Võlasuhe võib tekkida võlaõigusseaduse järgi muuhulgas lepingust. Lepingu võib sõlmida suuliselt, kirjalikult või mis tahes muus vormis, kui seaduses ei ole sätestatud lepingu kohustuslikku vormi. Lepingud sõlmitakse pakkumuse ja selle nõustumuse teel. Pakkumus on lepingu sõlmimise ettepanek, mis on piisavalt määratletud ja väljendab pakkumuse esitaja tahet olla ettepanekule nõustumuse andmise korral sõlmitava lepinguga õiguslikult seotud. Nõustumus on otsese tahteavaldusega või mingi teoga väljendatud nõusolek sõlmida leping.
Teie päringule vastas mööblitootja omapoolse pakkumusega, kus oli kirjas pakkumuse tingimused, muuhulgas selle hind. Teie küsimusest võib järeldada, et Teie nõustusite tingimustega ja nii pakkumuse esitamise, selle sisu kui ka nõustumus on e-kirjadega tõendatavad. Mööblitootja on teinud teatud töö, mida sisaldas ka tema pakkumus ja esitanud Teile arve selle eest tasumiseks.
Seega ei saa käsitleda esitatud arvet trahvimisena, vaid tasunõudena teostatud tööde eest ja vastaja ei näe põhjust selle mittetasumiseks. Asjaolu, et tellija luges lepingu pakkumust enne sellega nõustumist ebapiisava hoolsusega, ei anna alust peale nõustumuse andmist ja mööblitootja poolsekohustuse täitmist tellija kohustuse täitmisest loobuda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Mööbli tellimus

08 Sept 2019, 18:54

Tere!
Tänan vastuse eest.
Lisan selgituseks veelkord, et ma olen nõus maksma 37, 50€, mis oli hinnapakkumises. See on raha tehtud tööde eest, ei ole nõus summaga 150€. Nii võiks ju näiteks automüüja küsida proovisõidu eest ka " mistahes summa" väitega, et osutati teenust, kui ma peale sõitu otsustan, et see auto mulle ei sobi. Ükski mööblivalmistaja pole sellist "nippi" tarbijatelt raha saamiseks küsinud ja ei küsinud minult proovisõidu ja hinnapakkumise eest raha ka automüüja. Küsimus on põhimõttes ja tarbija eksitamises kui hinnapakkumises on SAMA TEENUSE EEST 2 ERALDI SUMMAT: 37, 50 ja 150. Müüja ei andnud mitte kordagi märku sellisest hinnaerinevusest vaid soovis väga mõõtma tulla ja tegi selleks ka korduvaid telefonikõnesid.
Samas oli teenuse pakkuja äärmiselt agressiivne ja selgitas mulle suuliselt, et õige hinnapakkumise saab teha siis kui mõõdistamine on toimunud. Peale mõõtmist hüppas hind üle 300 € ülespoole.
Kahjuks ei võimalda Teie etteantud formaat lisada faile, mis teeks pildi oluliselt selgemaks.
P.S firma ähvardas mind kohe ka inkassoga, kui ma arvet ei maksa, sõltumata minupoolsest vastusest, et maksan 37.50 ja seda ma ka tegin.

Re: Mööbli tellimus

13 Sept 2019, 11:10

Tere

Foorumis saab vastaja siiski lähtuda vaid küsimuses esitatust. Teie küsimusest nähtub, et teenuse tegelik hind oli 150 eurot, millest ettevõte oli valmis tegema allahindlust kui teenuse osutamisele järgneb tellimus tootele. Kuna informatsioon oli hinnapakkumises esitatud, ei näe vastaja teenuse osutaja tegevuses pahatahtlikkust.
Kui Teil on aga olemas dokumente, mis seda seisukohta muuta võiksid, on kohane pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele kõigist asjaoludest lähtuvaõigusliku hinnangu saamiseks. Soodsaks individuaalseks nõustamiseks soovitan registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta