Ähvarduskirjad

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 5
Liitunud: 07 Veebr 2014, 12:30

Ähvarduskirjad

07 Okt 2019, 20:07

Tere! Mul on mure Inkasso kirjadega.Täna sain jälle paar kirja Inkasso firmalt,kus on ähvardus,tahavad minu mained rikkuda,kui ma ei maksa võlg 11 oktoobriks.Kirjas on ainult summa ja ei midagi muud.Viimast korda ma sellist kirja sain 5 aastat tagasi,siis oli vaikus.Tol korral olen küsinud nõu juristi käest,tema vastas et ei ole mõttet välja teha.Mis te arvate kas on mõttet reageerida kirjadele või mitte?Tänan.

Postitusi: 1509
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Ähvarduskirjad

15 Okt 2019, 09:34

Tere,

Praeguseks võib nõue tõepoolest ka aegunud olla. Siiski ei ole soovitav lihtsalt ignoreerida. Aegunud nõudele on võimalik esitada aegumise vastuväide. Soovitusi inkassofirmaga suhtlemiseks saate lugeda https://v1.juristaitab.ee/et/uudised/ku ... si-kaitsta
Siiski, ka aegunud nõude puhul on inkassofirmal võimalik Teie maksehäire avalikustada ja sellega Teile mainekahju tekitada. Kui võlausaldaja ei kasuta oma õigust võlga kohtu kaudu välja nõuda, siis on Andmekaitse Inspektsioon võlanõude aegumise hindamisel lähtunud tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lõikest 1, mille järgi on tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg kolm aastat. Sama paragrahvi lõike 4 kohaselt on nõuete aegumistähtaeg kümme aastat, kui kohustatud isik rikkus oma kohustusi tahtlikult. Inspektsioon ei saa anda hinnangut, kas isikute võlanõuded võlausaldaja ees on tekkinud õiguspäraselt või kas isikud on kohustusi võlausaldaja ees rikkunud tahtlikult. Arvestades võimalusega, et kohustusi võib olla rikutud tahtlikult, lähtub inspektsioon täitmata kohustuste puhul 10-aastasest aegumistähtajast. Et mitte asetada kohustuse täitnud isikuid ebavõrdsesse olukorda (kuivõrd isikuandmete kaitse seaduse § 11 lg 7 punkt 4 lubab nõude täitmisest veel 3 aasta jooksul andmeid avaldada), lähtub inspektsioon olukorras, kus kohustus on täitmata kuid aegunud, proportsionaalsuse põhimõtet arvestava avaldamise maksimaalse tähtaja määramisel 13 aastast arvates nõude sissenõutavaks muutumisest.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta