Juurdeehitus

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 19 Nov 2019, 09:51

Juurdeehitus

19 Nov 2019, 09:57

Tere
Meie majas on viis korterit ja mitteeluruum pood. Korterite osakaal on praegu 51% ja poel 49% maja reaalosast. Korteriühistu toimib. Nüüd soovib uus tulevane poeomanik teha majale juurdeehitust kaupluseladu ja pakub meile vastu olemasoleva maakasutuse kokkulepet.
Krundil asub ka puude kuur (kinnistus ei ole) mida kasutavad elanikud ja ka keldriboksid on elanike kasutuses mis ei ole reaalosa hulka arvatud.
Kui meie ja kohalik omavalitsus anname selleks nõusoleku kas saab seda vormistada nii, et korteritele jääb endiselt enamusosalus?
Kas juurdeehitus läheks ka reaalosa hulka, millelt tuleb ühistule remondimakseid teha?
Lugupidamisega

Postitusi: 1361
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Juurdeehitus

26 Nov 2019, 08:09

Tere

Kui juurdeehituse näol muudetakse eriomandi suurust, muudab see ka kõigi korteriomanike mõttelise osa suurust kaasomandist. Kui juurdeehitus jääb kaasomandi osaks ja sellele seatakse korteriomanike vaheline kasutuskord, omandi suurused ei muutu.
Majandamiskulude kandmise kohta on seaduses sätestatud, et Korteriomanikud teevad majanduskava alusel perioodilisi ettemakseid vastavalt oma kaasomandi osa suurusele.Korteriomanike kokkuleppe tingimusi arvestades võib korteriühistu põhikirjaga ette näha eelnimetatust erineva kohustuste jaotuse aluse ja tasumise korra majandamiskulude kandmisel, kui see on kõiki asjaolusid arvestades mõistlik ega kahjusta ülemääraselt ühegi korteriomaniku õigustatud huve.
Seega sõltub majandamiskulude kandmise jaotus Teie põhikirjast ja korteriomanike kokkuleppest. Kui nimetatud dokumentides selle kohta andmed puuduvad, lähtutakse seadusest.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta