Töövõimetuspension

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töövõimetuspension

21 Nov 2019, 10:26

Tere.Mul on selline küsimus,et kui on määratud invaliidsuspension 50% ulatuses ja 0len 52 aastane.Ma pean iga kuu käima töötukassas märkimas.Üks kuu ma ei käinud märkimas ja töötukassa võttis minu pensioni ära.Kas minuga toimiti õigesti?Põen epilepsiat ja elan maal kus on suhteliselt keeruline jõukohast tööd leida

Re: Töövõimetuspension

28 Nov 2019, 15:35

Tere

Teie küsimusest selgub, et Teil on tuvastatud osaline töövõime ja sellest tulenevalt makstakse Teile töövõimetoetust. Osalise töövõimega isik peab töövõimetoetuse saamiseks õppima, kasvatama vähemalt ühte alla kolmeaastast last, hooldama abivajavat raske või sügava puudega pereliiget või puudega inimest, olema paigutatud nõusolekuta hoolekandeasutusse, viibima ambulatoorsel või statsionaarsel ravil, viibima aja-, asendus- või reservteenistuses, töötama või otsima tööd ehk olema registreeritud töötu ja täitma aktiivsusnõudeid. Teie küsimusest võib järeldada, et olete küll registreeritud töötu, ent ei täitnud ühel kuul aktiivsusnõudeid. Seega oli töövõimetoetuse maksmata jätmine õiguspärane, kuna sel kuul Te ei vastanud tingimustele, millele peab vastama osalise töövõimega isik töötutoetuse saamiseks. ˇEdaspidi soovitan pidada nõu töötukassa konsultandiga ja leida võimalus aktiivsusnõuete täitmiseks.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta