Auto remondijärgne probleem

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Auto remondijärgne probleem

08 Jaan 2020, 18:09

Tere
Mure järgmine.
Lasin autol teha suures mahus remonttöid (ligikaudu 1900.- eur). Peale 250km ehk kahte päeva autoga sõitmist hakkas õli märguandetuli põlema ja auto suri välja.
Lasin auto treileri peal tagasi töökotta viia, mulle öeldi et üks õlitoru, mille otsas nad tihendi ära vahetasid, on katki läinud, õli on välja jooksnud ja selle tõttu on nüüd mootoril suured probleemid. "ju siis olevat vana ja kulunud" öeldi mulle töökojast. Minule jääb mulje, et remondi käigus lõhuti kogemata toru ära.
Hiljem aga, kui andsin teada, et kavatsen asjaga edasi pöörduda, öeldi mulle, et keegi seda voolikut ei puutunudki, ning tihend, mis ennem väideti et vahetati, jäeti hoopiski vahetamata. Tihendikomplekt koosnev 5-6 tihendist, see vahetamata tihend samast komplektist. Mina maksin terve tihendikomplekti eest, kuid vahetati ära ainult osaliselt. Eraldi kuskil kaasa ka seda tihendit ei antud.
Nüüd siis olen pöördunud tarbijavaidluste komisjoni poole, kuid tundub, et sealt ei tule ka mingit lahendust, kuna justkui on väga raske kellegi süüd tõendada. Mina aga kliendina, tunnen, et mind on petetud. Esialgu lõhutakse ära toru, ning hiljem öeldakse hoopis, et keegi seda ei puutunudki, ning jupp mille eest maksin, on jäetud vahetamata.
Kas mul on mingigi võimalus rahaliselt neilt kahju välja nõuda? Näiteks, et töökoda parandab ära õlipuudusest tulenevad vead, mis nüüd viimane kord tekkisid? See tähendab, et parandab ära auto mootori.

Re: Auto remondijärgne probleem

15 Jaan 2020, 19:35

Tere

Teie kirjeldusest võib järeldada, et remonditöökoda võib vastutada Teie autole tekkinud kahjustuste eest. Oluline on siinjuures tõendamine. Parim viis selles olukorras on pöörduda mõnda autoriteetsesse remonditöökotta, parim margiesindusse, et saada hinnang kas toru purunemine võis toimuda remondi käigus saadud kahjustuse tõttu või oli toru oma aja n.ö. ära elanud. Samuti on oluline, milles seisnes Teie tellimus, kas töökoda pidi ise tuvastama ülemääraselt kulunud detailid või tellisite konkreetsed tööd.
Töökoja vastutuse alus on süü. Kui ilmneb, et töökoda pidanuks ülemääraselt amortiseerunud detaili tuvastama ja välja vahetama või kui ekspertiis tõendab, et toru purunemine tekkis mehhaanilise kahjustuse tõttu, mis võis tekkida remondi käigus, on töökoda süüdi ja kogu kahju tuleb Teile hüvitada.
Kuna tegemist on aga nüansirohke olukorraga, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee, et koostöös juristiga kalkulatsioonile/hinnapakkumisele hinnang anda, otsustada ekspertiisi vajalikkuse üle ja vajadusel koostada töökojale kahjunõue.


Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta