Kahjunõude tagantjärgi esitamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kahjunõude tagantjärgi esitamine

13 Veebr 2020, 15:11

Tere,

Taksost (firma Bolt) väljudes kostus kolks. Selgus, et turvavöö oli ukse vahele jäänud. Juht tuli ust kontrollima, kuna midagi näha ei olnud ning uks avanes ja sulgus normaalselt. Läksime kumbki oma teed. Tund hiljem sain teate, et olen põhjustanus olulise kahju (auk uksevas) ning tänasega nõutakse omavastutuse tasumist.

Mõistan, et öisel ajal ei pruukinud, me toimunut hästi näha. Kahjuks ei tulnud ka mina selle peale, et kasutada telefonis olevat taskulampi või sõita mõnda paremini valgustatud kohta. Tunnistan, et oli üsna ehmunud, sest taksojuht ähvardas politseiga. Tänaseks on siiral kahju, et ma seda võimalust ei kasutanud, sest auks ukseavas võis olla varasemast ajast.

Kas selline tagant järgi kahjunõude esitamine on õige? Kas mind on õigus kohutusse kaevata?

Re: Kahjunõude tagantjärgi esitamine

20 Veebr 2020, 13:38

Tere
Nõude aluseks saab olla kahju tekitamine ja asjaolu, et Teie olete selle kahju tekkimises süüdi. Ehk teo ja kahju tekkimise vahel peab olema põhjuslik seos. Seejuures on kahju kannatanu ülesanne tõendada asjaolusid, millel tema nõue põhineb. Nii tuleb tal tõendada, et sündmus toimus ja et auk tekkis selle sündmuse tagajärjel. Kui ta Teile neid asjaolusid veenvalt tõendab, saab soovitada nõude tasumist, kui see jääb mõistlikkuse piiridesse. Vastasel korral ei saa kannatanu nõudel olla ka kohtus tulemuslikkuse väljavaateid.
Kõiki asjaolusid arvestava õigusnõu saamiseks soovitan siiskipöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta