kü eelmine juhatus ei anna dokumente uuele juhatusele

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 23 Mär 2020, 16:11

kü eelmine juhatus ei anna dokumente uuele juhatusele

23 Mär 2020, 16:17

Sai valitud erakorralise üldkoosoleku käigus uus juhatus. Eelmised juhatuse liikmed koosolekul ei osalenud ja ei taha uuele juhatusele dokumente üle anda (väidavad, et ebaseaduslikult korraldatud koosolek). Kuidas peaks edasi käituma?

Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: kü eelmine juhatus ei anna dokumente uuele juhatusele

30 Mär 2020, 15:19

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Esmalt soovitan Teil veenduda, kas vastuvõetud otsus on kehtiv. Selleks, et üldkoosolek saaks võtta vastu otsuseid tuleb pidada silmas nii põhikirjas kui korteriomandi ja korteriühistuseaduses sätestatut. Seaduse või korteriomanike kokkuleppe (põhikirja) kohaselt häälteenamusega tehtavad otsused võetakse vastu korteriomanike üldkoosolekul. Korteriomanike üldkoosolekule kohaldatakse lisaks korteriomandi ja korteriühistuseaduses sätestatule mittetulundusühingute seaduse § 19 lõike 1 punktides 1–5, §-des 20 ja 201, § 21 lõigetes 6–9, § 22 lõigetes 1 ja 11, § 23 lõigetes 1 ja 2 ning §-s 25 mittetulundusühingu liikmete üldkoosoleku kohta sätestatut.
Kui otsus on kehtiv, tuleb uuel juhatusel määrata dokumentide üleandmiseks mõistlik tähtaeg. Seda juhul, kui tähtaeg ei tulene põhikirjast, juhatuse liikmega sõlmitud lepingust või juhatuse tagasikutsusmise otsusest. Ühistu endisel juhatusel puudub alus valida, kas ja kui siis mida uuele juhatusele üle anda. Üle anda tuleb kõik saadud ja loodud KÜ dokumendid. Vastavalt võlaõigusseaduse § 626 lõikele 1 peab käsundisaaja käsundiandjale välja andma selle, mis ta seoses käsundi täitmisega on saanud või loonud, samuti selle, mis ta käsundi täitmiseks sai ja mida ta käsundi täitmiseks ei kasutanud. Dokumentide üleandmise ja vastuvõtmise kohta vormistatakse akt, millest üks eksemplar jääb üleandjale ja teine vastuvõtjale. Nõuet on võimalik esitada ka kohtu kaudu.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta