Kiiruskaamera ja liiklusmärgi paigaldus

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 09 Apr 2020, 07:29

Kiiruskaamera ja liiklusmärgi paigaldus

09 Apr 2020, 07:35

Küsimus nende uute kiiruskaamerate kohta. Teisaldatavad, mis on siis kolmjala peal ja kaubikuga veetavad.
Eile 08.04 õhtul oli juhus, kus mõõdeti kiirust Pärnu maanteel. Seda tehti Jõgisoo silla juures. Liiklusmärk, mis kaamerast teavitas asus aga Kanama viadukti läheduses. SInna vahele jääb vähemalt 3 pealesõitu, kas nii üldse tohib, on see legaalne? Kuidas see saab normaalne olla, et kaamera ja liiklusmärgi vahele jääb nii suur vahemaa. Kui ei oleks pealesõidu võimalust, okei. Aga antud juhul see nii ei ole.

Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kiiruskaamera ja liiklusmärgi paigaldus

17 Apr 2020, 11:32

Tere

Liiklusseaduse § 199 sätestab liiklusjärelevalve meetodid. Lõige 1 punkt 4 lubab järelevalvet teha teisaldatava või statsionaarse tehnilise vahendiga.
Nõuded kiirusmõõtesüsteemi mõõteprotseduurile ja mõõtmistulemuste töötlemisele leiab Vabariigi Valitsuse määrusest. Määruse kohaselt peab automaatne kiirusmõõtesüsteem sõidukiiruse mõõtmiseks olema nõuetekohaselt paigaldatud ja seadistatud.
Liiklusmärkide kasutamist reguleerib valdkonna ministri määrus “Liiklusmärkide ja teemärgiste tähendused ning nõuded fooridele”. Määruse § 14 lg 1 kohaselt teatavad osutusmärgid kohustusliku liikluskorra iseärasustest või asulate ja teiste objektide paiknemisest. Määrus käsitleb liiklusmärke 559a ja 559b “automaatkontroll” osutusmärkidena.
Ükski viidatud ja kehtivatest õigusaktidest ei sätesta ühemõtteliselt, et kiirusmõõtesüsteem peaks olema tähistatud liiklusmärgiga 559a või 559b „automaatkontroll“.


Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta