Parkimine ühistu rajatud parklas, linnamaal

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Apr 2020, 13:43

Parkimine ühistu rajatud parklas, linnamaal

17 Apr 2020, 13:52

Ostsime aasta tagasi korteri majja kus on kokku 24 korterit. Korteri juurde ei kuulunud parkimiskohta aga ühistu esinaine ütles et kuna maja ees on linnamaa ja ruumi on siis parkimisprobleemi ei ole. Sai korter ostetud aga pool aastat hiljem hakkas üks naaber rääkima et ärge parkige kõnniteee äärde kuna tema ei oska välja manööverdada. Rääkisime teemast ühistu esinaisega millepeale võeti arutusele parkimiskohtade juurdeehitus. Eelnevalt on parkimiskohad rajatud linnamaale, hoovid korda projekti raames. Kõik korterid said omale osta 1-2 kohta ja kohad on tähistatud . 5 korterit seda ei soovinud, ilmselt ka materiaalsetel põhjustel. Kuna aga praegusel juhul ei ole peale meie rohkem soovijaid või elanikke kes suudaks omaosaluse tasuda siis otsustati et parkimiskohti juurde ei rajata. Meie saime vastuseks et te ju teatsite kui elama tulite et parkimiskohtai pole selle korteriga kaasas. Lisaks pakkus eelmine korteri omanik müüa meile garaazi umbes pool aastat hiljem peale korteri ostmist, miks me sellest loobusime. Meie sesiukohalt ei ole garaazil mõtet kuna ta asub majast kaugemal, garaaz on ehitatud pigem zigulile mõeldes kuhu kaks autot nagunii ei mahuks. See oleks olnud lisakulu mis poleks samuti probleemi lahendanud.
Kuidas praegusel juhul käituda? Parkida saavad ühesõnaga elanikud kes on pikaajalised elanikud. Kes olid kohal kui parkla rajati. Loobuda keegi oma kohast ei soovi ja juurde ka ei ehitata. Kuidas peaksime meie oma parkimisprobleemi lahendama?

Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Parkimine ühistu rajatud parklas, linnamaal

24 Apr 2020, 14:56

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Kui parkimiskohad on omandatud tasu eest ja Teie korterit ostes teadsite, et korteri juurde ei kuulu parkimiskohta ei saagi Te kelleltki parkimiskohta nõuda. Võimaluseks võib olla kelleltki parkimiskoha ostmine või rentimine kui kellelgi vastav soov peaks tekkima. Samuti tasub ühistu koosolekul aeg-ajalt teema üles tõsta, kui lisandub soovijaid ehitatakse ehk ka kohti juurde ja saate mõne omandada. Või lasta ehitada spetsiaalselt endale oma kulul ja ühistuliikmete nõusolekul ühistu maale. Seni saab soovitada vaid parkimist avalikel parkimiskohtadel.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta