Lapsevanema võimalus

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Apr 2020, 10:04

Lapsevanema võimalus

22 Apr 2020, 10:20

Tere!
Lapsele puude pikendamise taotluse menetlus võttis Sotsiaalkindlustusametis aega juulist 2019 (taotluse esitamisest)-oktoobrini 2019 (04.10 lõppes puue). Vastus eitav, puuet ei määratud, sama vastuse saime ka vaidele. Laps hinnati piisavalt iseseisvaks ja eksperdi hinnangul puude määramiseks alus puudus. Vahepael käisime täiendavalt hindamisel arstide juures ning aprillis 2020 peale uue taotluse esitamist, määrati lapsele ca 1 nädala jooksul raske puue. Tegemist sama lapsega (diagnoositud autism)! Minu küsimus kas lapsevanemana on mul mingigi õigus riigilt saamata jäänud toetus tagantjärele saada? Toetatavad teenused jäävad nagunii saamata, sellega oleme arvestanud. Kas kohtutee on ainus võimalus? Ja kas see oleks üldse otstarbekas?

Postitusi: 1518
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Lapsevanema võimalus

27 Apr 2020, 07:21

Tere

Teie küsimusest ei selgu, kas puude määramise asjaolud olid samad nii juulis kui aprillis esitatud taotluse puhul. Olete märkinud, et käisite vahepeal täiendavalt arstide juures, seega saab järeldada, et puue määrati uutele andmetele tuginedes. Sellisel juhul pigem ei näe vastaja võimalust esimese otsuse vaidlustamiseks.
Siiski soovitan pöörduda mõlema otsusega individuaalsele õigusnõustamisele, registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee, et kõigist asjaoludest lähtuv õiguslik hinnang saada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta