KÜ ei vasta

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 18 Mai 2020, 16:09

KÜ ei vasta

18 Mai 2020, 16:20

Tere
Kelle poole saaksin pöörduda, kui KÜ esimees ignoreerib minu pöördumise? Tekkis küsimus seoses veetorustiku remondiga korteris. Helistasin esinaise telefonile, tema vastas, et pole aega rääkida. Saatsin korduvalt e-kirja, millele pole mitte mingisugust vastsust saanud. Küsisin abi ka LOV spetsialisti käest, tema kinnitas, et minu küsimused on põhjendatud aga kuna selleks ajaks ei olnud veel 30 päeva kirja saatmisest möödas, siis soovitati veel vastust oodata. Nüüd juba 2 kuud möödas minu esimese e-kirja saatmisest, saatsin e-kirja korduvalt ka, ikka pole vastust saanud. Kasutasin 2-le äriregistris märgitud aadressile (esinaise- ja raamatupidaja omad).
Kelle poole võin pöörduda, et mõjutada ühistu juhtkonna anda vastust minu küsimusele, mis on sisuline, arusaadav ja puudutab konkreetset olukorda?

Lugupidamisega

Vladimir

Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: KÜ ei vasta

21 Mai 2020, 15:11

Tere

Olukord on reguleeritud Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 45. Nimetatud sätte kohaselt on korteriomanikul on õigus saada juhatuselt teavet korteriühistu tegevuse kohta ja tutvuda korteriühistu dokumentidega. Korteriomanik võib juhul, kui juhatus keeldub teabe andmisest või dokumentidega tutvumise võimaldamisest, nõuda, et tema nõudmise õiguspärasuse üle otsustaks korteriomanike üldkoosolek, või esitada kahe nädala jooksul juhatuse keeldumise saamisest arvates või nelja nädala jooksul taotluse esitamisest arvates, kui juhatus sellele ei ole vastanud, hagita menetluses kohtule avalduse juhatuse kohustamiseks teavet andma või dokumentidega tutvumist võimaldama.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta