KÜ ei vasta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KÜ ei vasta

18 Mai 2020, 16:20

Tere
Kelle poole saaksin pöörduda, kui KÜ esimees ignoreerib minu pöördumise? Tekkis küsimus seoses veetorustiku remondiga korteris. Helistasin esinaise telefonile, tema vastas, et pole aega rääkida. Saatsin korduvalt e-kirja, millele pole mitte mingisugust vastsust saanud. Küsisin abi ka LOV spetsialisti käest, tema kinnitas, et minu küsimused on põhjendatud aga kuna selleks ajaks ei olnud veel 30 päeva kirja saatmisest möödas, siis soovitati veel vastust oodata. Nüüd juba 2 kuud möödas minu esimese e-kirja saatmisest, saatsin e-kirja korduvalt ka, ikka pole vastust saanud. Kasutasin 2-le äriregistris märgitud aadressile (esinaise- ja raamatupidaja omad).
Kelle poole võin pöörduda, et mõjutada ühistu juhtkonna anda vastust minu küsimusele, mis on sisuline, arusaadav ja puudutab konkreetset olukorda?

Lugupidamisega

Vladimir

Re: KÜ ei vasta

21 Mai 2020, 15:11

Tere

Olukord on reguleeritud Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 45. Nimetatud sätte kohaselt on korteriomanikul on õigus saada juhatuselt teavet korteriühistu tegevuse kohta ja tutvuda korteriühistu dokumentidega. Korteriomanik võib juhul, kui juhatus keeldub teabe andmisest või dokumentidega tutvumise võimaldamisest, nõuda, et tema nõudmise õiguspärasuse üle otsustaks korteriomanike üldkoosolek, või esitada kahe nädala jooksul juhatuse keeldumise saamisest arvates või nelja nädala jooksul taotluse esitamisest arvates, kui juhatus sellele ei ole vastanud, hagita menetluses kohtule avalduse juhatuse kohustamiseks teavet andma või dokumentidega tutvumist võimaldama.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta