Arve vaidlustamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Arve vaidlustamine

18 Mai 2020, 20:34

Korterühistu esitas mulle kommunaalarve, millele oli juurde liidetud punkt "uksekoodi vahetus 40eur "
Paar nädalat varem hoiatati, et selline arve tuleb kuna mul oli üüriline, kellel käis palju sõpru ja uksekoodi levitati.
Kuna üüriline oli probleemne, lõpetasin temaga ühistu survel 1 kuu jooksul lepingu. Kuid kas ja mille alusel saab ühistu minult nõuda koodi vahetuse tasu kui uksekood on ühiskasutatav ja kõik teised elanikud levitavad seda samamoodi. Kortermajal puudub telefoni ja võtmega avamise võimalus.
Saatsin peale arvet samuti kohe kirja, et ei ole arvega nõus ja see ei kuulu minu kommunaalarvete juurde. Sellele reageeriti väitega, et elanikud soovitasid arve mulle lisada. .Mina teenust ei tellinud vaid see oli paari elaniku idee kuna kartsid, et äkki tuleb üürnik trepikotta ka pärast korterist välja kolimist. Ühistu ei ole nõus arvet muutma ja mina ei saa maksta kommunaale kuni arvel on uksekoodi muutmise rida,. See aga tähendab, et ma olen lõpuks võlgnik.
Kuidas ja mis on minu võimalused arvet tagasi lükata ?
Lisan veel, et koosolek oli antud teemal ja läbi käis paari liikme idee vahetada igaks juhuks uksekood kuid polnud juttugi, et mina seda ainuisikuliselt tasuma peaks.

Re: Arve vaidlustamine

22 Mai 2020, 11:14

Tere

Maja välisuks ja selle kood on kaasomandi osa ja ei kuulu ühegi korteriomandi eriomandi hulka. Kaasomandi eset valdavad ja kasutavad kaasomanikud seadusest, korteriühistu põhikirjast, korteriomanike kokkulepetest ja korteriomanike huvidest lähtudes ühiselt, kokkuleppel ja korteriühistu puhul korteriühistu kaudu. Kui tegemist on tavapärase valitsemisega, toimub see majanduskava alusel. Kui aga valitsemine väljub tavapärase valitsemise raamidest on reeglina vajalik kaasomanike kokkulepe.
Seega on oluline välja selgitada, kuidas otsustati lukukoodi vahetus, milline KÜ organ võttis vastu otsuse vastavate kulude kandmise ja jaotuse kohta ja mille alusel.
Kuna tegemist on kaasomandi esemega, mida kasutavad kõik korteriomanikud võrdselt, saab eeldada, et kulutus peaks jagunema kõigi korteriomanike vahel. Kui aga uksekoodi vahetuse tingis Teie süüline käitumine, on korteriühistul õigus esitada Teie vastu kahjunõue.
Kõigist asjaoludest lähtuva seisukoha saamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta