Suur jama - kommunaalkulude võlg

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Suur jama - kommunaalkulude võlg

29 Nov 2011, 16:34

Probleem järgmine! Kohus mõistis minult välja kevadel kommunaalkulude võlga 688 euri (ilma viiviseta), millest ma olen juba 1/3 ära tasunud. Kuna olen töötu ja puudub kindel sissetulek, siis tasun seda võlgnevust jupphaaval, koos igakuiste kom.maksetega nii, nagu suudan. Nüüd sügisel mõisteti veel sama asja eest minult kohtu kaudu välja menetluskulud 927 euri. Ja täna tuli sellelt korteriühistult kiri, et 10 päeva jooksul olgu kogu võlgnevus (1380 euri) tasutud, muidu saadavad selle kohtutäiturile ja mulle tuleb veel lisaks 500 eurot kohtutäiturile tasuda! Helistasin korteriühistule ja palusin, et nad teeksid mulle maksegraafiku, aga nemad olid nii ülbed ja ütlesid, et ei saa mingit graafikut, kuna asi on niigi veninud ning tasu kohe kõik ära! Ähvardasid veel minna minu kinnisvara kallale! Mul ei ole sellist raha küll kohe kusagilt võtta. Kuna olen töötu ka veel, siis mida ma peaksin tegema? Ja veel, kas saab panna seda ilma viiviseta kommunaalkuludevõlga ja viivisega menetluskulude võlga ühte patta?

Re: Suur jama - kommunaalkulude võlg

30 Nov 2011, 16:47

Teie suhtes on korteriühistu käitunud seaduslikult. Korteriühistu ei ole aga ilmutanud soovi arvestada Teie probleemidega ning on lähtunud Teie vastu nõudmiste esitamisel KÜ vajadustest. Teie võlgnevused tekitavad korteriühistule rahalisi probleeme, sest Teie poolt tarbitud teenuste eest on tasumata. KÜ täituri poole pöördumine on samuti seaduslik. Teile tuleks soovitada ikkagi püüda leida kompromiss korteriühistuga ning leppida kokku võlgnevuste likvideerimise graafik. Ettepanekuga kompromissi sõlmimiseks ning maksegraafiku koostamiseks tuleks Teil KÜ juhatuse poole pöörduda kirjalikult.


Vastas Kaja Kiilo

Re: Suur jama - kommunaalkulude võlg

30 Nov 2011, 18:04

Saatsin neile kirjaliku avalduse maksegraafiku koostamiseks ning ootan praegult vastust. Aga kas nad saavad panna menetluskulud ja kommunaalkulude võla kokku, kuna üks on viivisega võlg ja teine mitte? Ja veel, kas nad ei peaks mulle esitama nende menetluskulude kohta ka arvet või piisab lihtsalt konto numbri saatmisest? Ja kuna mul on mitu kinnisvara, siis kas kohtutäitur arestib eeskätt ainult võlgu oleva korteri (mis kataks võlgnevuse) või siis teeb seda omal valikul või siis arestib üldse kõi???

Re: Suur jama - kommunaalkulude võlg

05 Dets 2011, 17:49

Kogumis on menetluskulude võlgnevus ja kommunaalkulude võlgnevus kaks erinevat nõuet Teie vastu. Võlgnevuse summade täpse määratlemise huvides ei ole õige neid kahte võlgnevust summeerida, kuna ühega neist kaasneb viivise arvestamine. Menetluskulud on Teie vastu algatatud kohtuasja kulud ning selliste kulude kohta ilmselt arvet ei esitata, sest kohtuotsuses või määruses on ära toodud reeglina arvenumber ning viitenumber, millistele vastavad summad tuleb üle kanda. Kohtutäituri poolt Teie võlgnevustega seoses vara arestimise küsimuses ei ole võimalik Teile vastata, sest kohtutäitur on oma tegevuses suveräänne ning juhindub ainult seadusest. Juhul, kui Te aga ei ole rahul täituri otsusega, siis saate täituri otsuse vaidlustada esmalt pöördudes kaebusega täituri enda poole ning seejärel kohtusse. Teie jaoks oleks kindlasti kasulikum võlgnevused tasuda enne, kui võlgnevuste sissenõudmiseks pöördutakse täituri poole. Täituri poolt kohtuotsuse täitmisega kaasnevad täitekulud.


Vastas Kaja Kiilo

Re: Suur jama - kommunaalkulude võlg

07 Dets 2011, 09:15

Tere! Veel oleks selline küsimus, et võlgu olev korter on minul ja minu sõbral võrdselt kaasomandis. Kohu mõistis meilt välja kom.kulude võlgnevuse solidaarselt ja iga kuine arve tuleb meile ka solidaarselt ehk ühes. Kui nüüd üks pool tasub ära oma solidaarse võlgnevuse osa , ehk siis täpselt pool võlgu olevast summast ja teine inimene ei tasu, kas siis see esimene inimene on oma võlgnevusest vaba või jääb see solidaarne võlg teda edasi kummitama???
Aitäh!

Re: Suur jama - kommunaalkulude võlg

08 Dets 2011, 17:22

Kui Teilt mõisteti kommunaalkulud välja solidaarselt teise isikuga, siis see tähendab, et võlgnevuse likvideerimiseks tuleb Teil ühisel või ükskõik kummal teist tasuda kogu võlg. Juhul, kui Teie tasute kogu võlgnevuse, tekib Teil nõudeõigus teise kaasomaniku vastu ja Te saate temalt nõuda poolt summat kommunaalkuludest, mille Teie tervikuna tasusite.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta