Vajan nõu lepingu asjus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Vajan nõu lepingu asjus

28 Dets 2011, 12:28

Aastal 2009 sai häda sunnil võetud laen BIGist. Mingil hetkel hakkasid tekkima makseraskused. Pangaga läbi rääkides saime kokkuleppele summas, mida olen võimeline maksma. Tehti ajutine vahekokkulepe nelja kuu peale ja neid vahekokkuleppeid on tehtud oma 3 kuni 4 korda, kuna ma ei ole võimeline võlga korraga ära tasuma. Oleme suur pere (peres kasvab 7 last). Kuna nüüd sai jälle üks vahekokkulepe läbi, pakuti uut pikaajalist lepingut, sest ei taheta enam nende vahekokkulepetega tegeleda. Uus leping saadeti mulle meilile allkirjastamisek - .mulle tehti nagu uus laen, eelmise katteks...
Põhisummana olen võlgu 1260 euri, maksegraafik on ajatatud 8 aasta peale, kuna ma pole võimeline üle 45 euro kuus maksma.
Ma saan aru, et on viivised ja intressid, aga kas on ikka võimalik küsida nii kõrget intressi, et lõppsummaks tuleb oma 4500 eurot. Olen teadlik, et intressi saab küsida olenevalt põhisummast topelt. Aga see summa tundub mulle košmaarne. Hetkel palusin luba nõu saamiseks ja ei allkirjastanud veel lepingut.
Otsisin ka tasuta nõustamist Pärnus, aga hetkel ei leidnud, nii ei jäänud muud üle, kui siia kirjutada, kuigi otse inimesega oleks lihtsam suhelda.

Jään Teie vastust ootama.

Re: Vajan nõu lepingu asjus

01 Jaan 2012, 17:03

Leping on tehing kahe või enama isiku (lepingupooled) vahel, millega lepingupool kohustub või lepingupooled kohustuvad midagi tegema või tegemata jätma. Lepingu sõlmimine peab tuginema lepingu poolte vabale tahtele. Sellest tulenevalt tuleks asuda seisukohale, et endale kahjulikku lepingut ei peaks allkirjastama. Riigikohus on oma lahendites asunud seisukohale, et viivised ja muud kõrvalkohustused ei tohiks ületada laenu põhisummat. Samas on Riigikohus märkinud, et intressi suurusele ei saa seada piirangut ning intressi suurus tuleneb pooltvahelisest kokkuleppest. Arvestades asjaolu, et lõplikult nõutav summa ületab enam kui kolmekordselt laenu põhisummat, siis tuleks Teile siiski soovitada loobuda sellise lepingu allkirjastamisest. Taotlege intressi ja viiviste vähendamist. Toimisite õigesti, kui ei allkirjastanud koheselt lepingut.


Vastas Kaja Kiilo

Re: Vajan nõu lepingu asjus

12 Jaan 2012, 14:10

Peale Teie vastust pöördusin panga poole taotlusega, et saada võimalust läbirääkimisteks viiviste ja intresside vähendamiseks.
Tuli vastus, et nad on nõus läbi arutama ja palusid minupoolset ettepanekut. Kuna ma ei ole ise neis juriidilistes asjades päris kodus, siis ehk annate nõu kuidas ma võiks ettepanekut esitada või sõnastada?
Ette tänades

Re: Vajan nõu lepingu asjus

15 Jaan 2012, 19:10

Teie poolt ettepaneku koostamine ei ole juriidiline probleem. Kui Te koostate omapoolse ettepaneku pangale, siis Teil tuleb esmajoones arvesse võtta oma rahalisi võimalusi, et Te suudaks võetud kohustust täita. Intressimäär on tavaliselt ära määratud algse laenulepinguga ning vaevalt, et pank seda muutma nõustub. Kindlasti tuleks Teil aga taotleda viiviste vähendamist. Riigikohus on asunu seisukohale, et viiviste summa ei tohiks olla suurem kui põhivõlg. Teile on oluline, et igakuiselt pangale tasutav summa ei käiks Teil üle jõu.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta